TAS – 10.2.2013


„Pořád nějaký svátky“, tentokrát Festival dřevěných člunů (Wooden Boat Festival), i když z lodí na obrázku nevypadá „dřevěně“ ani jedna.
Číst →

TAS – 3.2.2013


Další „dávka“ ptactva a lodí z Tasmánie :-). O tento záběr jsem se pokoušel asi půl hodiny. Volavky jsou plaché a nenechají k sobě nikoho přiblížit. Z dřívější doby vím, že se zvířata bojí chodců, nikoliv však běžců, cyklistů a aut. Tak jsem začal po břehu řeky běhat sem a tam. Ostření sice byl problém, ale nakonec se povedlo 🙂
Číst →

TAS – 16.12.2012


Tu „naší“ loď vám v detailu neukážu, ale třeba Honzu pár obrázků lodiček uspokojí :D. Přinachomýtl jsem se k závodům na těchto dřevěných (odhadem) „dvoumetrovkách“. Takto blízko u sebe byli závodníci jen po startu a to se jezdilo na dvě kola mezi asi 100 m vzdálenými bójkami. Líbilo by se mi to, budu si muset nějakou plachetnici (model) pořídit.
Číst →

TAS – 10.12.2012


Tasmánci mají na registračních značkách nápis „Tasmania – Holiday Isle“ (starší auta), „Tasmania – Your Natural State“ (středně stará auta) a „Tasmania – Explore the Possibilities“ (nejnovější vozy). Všechny tato hesla naznačují, že do Tasmánie se jezdí odpočívat a ne pracovat. Hory, lesy, jezera, pláže a čistý vzduch.
Číst →