Stabilizace


Cestou ze soutěže ze Staňkova mne napadlo, že v klidném vzduchu klesá RESka z 90 metrů třeba 4 minuty. Ve větru a turbulencích je to třeba polovina. Otázkou tedy je, zda může model v turbulenci stabilizovaný elektronicky letět déle než bez stabilizace.

(15.7.2024: přidal jsem ještě pár odstavců dojmů)
(25.7.2024: a ještě trochu povídání)
Číst →

Solius a DX9


Solius je v současné době můj nejlétanější model. Venčím ho (a vlastně i sebe) v průměru dvakrát týdně, ani ho nevyndávám z auta. Již jsem vychválil jeho vzhled i letové vlastnosti, teď ještě dál dalších postřehů.
Číst →

Castor v DX-devítce


Možnosti DX9 objevuji postupně, před časem jsem se rozhodl Castora do vysílače “napípat” znovu a lépe. Tento článek není průvodcem “krok za krokem”, spíše chci poukázat na některé možnosti vysílače a také popsat nastavení, s jakým létám.
Číst →

Drobky – 27.4.2014


Tak máme nového pilota. V pátek jsem ho odpojil od „učitele“ a v sobotu si odlétal první závody RCEN. V prvním kole sice zapsal výsledek 34 bodů (1:34 za let a -60 za přistání), ale ani mně se příliš nedařilo 😉 .
Číst →

Spektrum DX9


Po dlouhém váhání a rozhodování jsem si taky pořídil „wifinu“ v podobě RC soupravy Spektrum DX9. Kdybych měl říci, proč jsem dal Spektru přednost před Futabou, tak to bylo „mluvení“ a dvě vysílačové antény. A taky mě nalákaly modely „Bind-and-Fly“ (BNF), ale to je hudba budoucnosti. Naopak jen se skřípěním zubů jsem skousl pouze jedny stopky, ale realita se ukázala být mnohem příznivější. V sadě s vysílačem byly i 3 přijímače: AR9010 se satelitem, AR610 a AR6115E a navíc i telemetrický modul TM1000 se snímačem teploty a vnějšího napětí. Samostatně jsem dokoupil „větroňářský uhlíkový“ přijímač AR6260.
Číst →