Žabák – 20.6.2020


Ptal jsem se na závodech Mirka K., jak pokračuje s Gothou (v komentářích) – prý mu „spadl řemen“. Naprosto výstižné 🙂 . Nevím, možná je to tím, že začala létací sezóna, mám v práci hodně práce a jezdím na koloběžce. Ale spíše jsem se se súčkem dostal do dokončovací fáze, kdy už nějak „nepřibývá“, ale konec je stejně v nedohlednu – což mě moc nebaví 🙂 . Skočte na kapitolu 6.
Číst →

Měření dmychadla pro Žabáka


Tento článek o měření dmychadla pro „Žabáka“ (Su-25) vyšel v původní podobě v časopisu RC Modely 4/2020.

Níže předkládám trochu upravenou verzi. Na fotce je můj měřicí koutek – včetně plyšového inspektora z dohledacího úřadu 🙂 .
Číst →

Pohon pro Slite


Mám předplacený německý modelářský časopis FMT a z obálky zářiového čísla se na mě usmívala dvoumetrovka Slite V2. Samozřejmě, že jsem vůči reklamě většinou imunní 😀 , v tomto případě jsem se ale, zdá se, okamžitě nakazil a po třech dnech váhání model objednal. Objednávku jsem vyplnil v pondělí večer, v pátek byla stavebnice doma.
Číst →

Šípové křídlo a EDF model


Když jsem se začal potýkat s letovými vlastnostmi Migu a konečně „otevřel knihu“, zjistil jsem, že zase nevím něco, co jsem měl vědět před tím, než jsem se vůbec do stavby pouštěl 🙂 . Žil jsem v omylu, že šípová křídla jsou přeci synonymem pro rychlost, takže model se šípovým křídlem přeci musí létat rychle. Nu, není to pravda, tento článek chce problematiku šípových křídel trošičku osvětlit.
Číst →