Drobky – 13.11.2011

V sobotu odpoledne jsem odlétal poslední letošní kolo korespondenční soutěže X5J/F5J. Bylo krásně modro, ale celkem větrno (jako před týdnem, kdy jsem rozbil Vira, ale ne) a zima – jen 3 °C. Na „letišti“ nás bylo víc, další dva RC piloti, ale hlavně spousta draků představující „drakovou baráž“. Stoupáků bylo spousta, ale hlavně se v okolí potloukala banda kání, stačilo jen počkat, až začnou točil.
Číst →

X5J – 24.9.2011

V americké korespondenční soutěži X5J jsou sice vyhlášeny 3 různé kategorie, ale většina lidí létá výškoměry (tj. F5J). V sobotu bylo krásně, modrá obloha, vítr tak do 3 m/s, termiky chvílemi dost, chvílemi naopak převažovaly „padáky“. První tři lety z následující tabulky jsem prohlásil za „korespondenčně soutěžní“.
Číst →

X5J a jaro – 20.3.2011

Dneska jsem byl venku 2x, heč. Dopoledne s Majnou, odpoledne s Castorem. Tento víkend se létala korespondenční soutěž X5J a opět jsem se přihlásil do dvou kategorií. Protože zítra, 20 minut po půlnoci, začíná jaro, byla to vlastně moje poslední soutěž této odcházející zimy.
Číst →

Drobky – 20.2.2011

O tomto víkendu se opět létala korespondenční soutěž X5J. Pravidla jsou jednoduchá: v třídě „unlimited“ je pohon bez omezení, 10 minut maximum, motor se odečítá a za opakované spuštění motoru je pokuta v podobě 0 bodů za přistání. Třída malých oběžek (SOR) má maximum jen 5 minut a motor musí mít max. průměr 28 mm a délku magnetického prstence do 17 mm (po našem bychom řekli 2830 či 2212).
Číst →