Mikrosoutěžička ERES – 23. 1. 2022


Někdy mám pocit, že by bylo bývalo snadnější být závislý na alkoholu než na letadlech 🙂 . V polovině ledna byly abstinenční příznaky už nesnesitelné. Naštěstí v tom nejsem sám, jakmile se jen trochu zdálo, že by „to“ šlo, svolal Karel do Hrušovan další mikrosoutěžičku ERES. Sešlo se nás šest 😉 .
Číst →

Mikrosoutěžička ERES – 24. 10. 2021


Bylo nám líto, že se nekonala soutěž ERES ve Všeni, tak se Karel uvolil uspořádat náhradu. Největší problém byl samozřejmě termín, teprve tento víkend nebyly žádné oficiální soutěže, takže mohlo dojít i na ty neoficiální. Odklad ale nevadil, měli jsme čas vyvinout vlastní organizační mikro-software a také si odsouhlasit mikro-úpravu pravidel 🙂 .
Číst →

Měření Slite


Ještě tu mám jeden kraťoučký „restík“ týkající se ERES. Na „ostrém“ pohonu jsem ustřihl červené JST konektory a nahradil je MP Jet 1.8 mm. Nehřejí se 🙂 . Po soutěži v Podhořanech jsem měl ještě tři dny dovolené, a protože bylo ráno bezvětří, změřil jsem i klesavost Slite.
Číst →

Dozvuky z Podhořan


Dostal jsem od Miloše dva emaily, jeden s fotkami a výsledkovkami sobotních soutěží RES, druhý „reakční“ na můj předchozí článek o nedělní soutěži ERES. Přesto, že druhá zpráva by patřila spíše do komentářů k ERES, přidal jsem ji sem. Fotky a text kurzívou jsou Milošovým dílem, jen jsem obrázky zmenšil na šířku 640 pixelů.
Číst →

ERES Heřmanův Městec – 5. 9. 2021


Tento víkend bylo MČR RCEV v Nové Pace, ale jedno z mých modelářských pravidel mi zapovídá dvoudenní soutěže. Ale promarnit celý týden bez soutěžního létání mi také přišlo škoda, zvlášť když mělo být krásné termické počasí. Naštěstí tu byly nedělní ERES na podhořanském letišti.
Číst →

ERES není E+RES


ERES se od RES liší jen způsobem dopravení modelu do startovní výšky. I když se může zdát, že je tento rozdíl zanedbatelný, opak je pravdou.
Číst →

ERES Heřmanův Městec – 6. 6. 2021


Svěřil se mi na soutěži v Horní Branné Karel, že se přihlásil na ERESa do Heřmanova Městce. Namítl jsem, že přeci v sobotu jedeme na malé výškoměry do Plzně (článek ještě bude), ale červíček hlodal. Předpověď počasí byla taková nijaká, ale nakonec jsem se na nedělní soutěž do Podhořan přihlásil. Mezitím jsem ještě opravil na modelu zlomenou směrovku (izolepa už ji ale držela ve správném tvaru asi rok) a nahrál do slovinského výškoměru FW2.17, který vypíná motor v nastavené výšce a odblikává tzv. FAI výšku. Udělal jsem dobře, že jsem jel – šel jsem z překvapení do překvapení 🙂 .
Číst →