F5L Očová – 8. 7. 2023


„Středa a čtvrtek svátek, v pátek dovolená, potom víkend – co kdybychom si udělali výlet na Slovensko? Vzal bych si s sebou eroplány, v sobotu jsou v Očové ERESka? Co ty na to?“. Hedvika je pro každou špatnost, kterou navrhnu, jeli jsme. O zážitcích z cesty se rozepíšu jinde, tato reportáž patří jen sobotě.
Číst →

F5L Zlončice – 25. 6. 2023


To byla dneska zase paráda 🙂 . Modelářské letiště u Zlončic je zrakům skryté a dokud jsem v navigaci nezměnil chodce za automobil, divil jsem se, kudy že mě to umělá inteligence žene. Nádherné to tam pánové mají, k tomu modrá obloha, vítr „variábl“, ovšem „trošíčku“ (= trochu dost) horko.
Číst →

F5L H. Městec – 7. 5. 2023


Nedělní ERESky (mně prostě „efpětel“ z huby ani klávesnice nějak nechce ven) měly sobotní předehru 🙂 v podobě gumicuků (F3L). Protože jsme jako správní „ptákomilové“ byli v sobotu v Pardubicích vítat ptačí zpěv, stavili jsme se odpoledne v Podhořanech. Tady se díváte na staronové mistry ČR v juniorské i seniorské kategorii, blahopřeji! Dále už budu, byť stručně, jen pomlouvat 😉 .
Číst →

F5L Mnichovo Hradiště – 22. 4. 2023


Druhá letošní F5K byla vlastně první, a o to očekávanější, jak si povedou pravidla F5L v konfrontaci s realitou. Na krásném modelářském letišti „mezi Ještědem a Bezdězem“ (na obě dominanty je z letiště vidět, viz tečku pod křídlem Martinova modelu) se sešlo lidu mnoho, do soutěže jich však nastoupilo „pouze“ 16.
Číst →

μS ERES Všeň – 16. 4. 2023


V sobotu po obědě jsem zahájil předsoutěžní přípravu v horizontální poloze. Po probuzení koukám na Stoupák a ejhle – neratovická nedělní soutěž je zrušena kvůli podmáčené ploše. Přišlo mi to líto, Hedvika už měla napečeno 🙂 , tak jsem se chopil telefonu. O hodinu později bylo jasno – v neděli v 10:00 se sejdeme ve Všeni na mikrosoutěžičce.
Číst →