F5J Hořice – 8.-9. 6. 2024


Pro termínovou kolizi se rozhodli plzeňští bez náhrady zrušit plánovanou sobotní soutěž RCEV. Když mi to Ivan Hořejší zavolal, vymyslel jsem náhradní program – pojedeme létat do Hořic F5J. Nepřijdu přeci o páteční návštěvu pivovaru s klubovými kolegy, uvidím staronové kamarády a jako bonus si zalétám s „velkými“ (myslím společně 🙂 ).
Číst →

F5J Plzeň – 3. 7. 2021


S přihláškou na F5J v Plzni jsem dlouho váhal. Letiště je malinké, počet startujících omezený a nechtěl jsem zabrat místo opravdovým „sportsmenům“. Když to ale vypadalo, že místa zbudou, přihlásil jsem se. Udělal jsem dobře, naposledy jsem totiž „velké“ F5J létal před 4 lety v Suché a nestačil se divit, kam se od té doby „velcí ptáci“ dostali.
Číst →

RCEV+F5J Suché – 19.-20.8.2017


Symbolem letošního Víkendu elektrovětroňů v Modelparku Suché je pro mě tato fotka, neboť se mi okamžitě vybaví hláška Tomáše Váni: „Sednu si na bod, tady se mi nemůže nic stát.“ A měl (skoro) pravdu 🙂 .
Číst →

F5J Hořice – 7. května 2017


Předpověď počasí byla všelijaká, přesto se na odložené soutěži F5J mého domovského (u Domoslavic 🙂 ) klubu sešlo 38 pilotů. Svačina na křídle byla asi oběť Termosce 🙂 . Ráno bylo nádherné, od 3. kola už to ale nebylo ono, asi bude příště třeba přidat i řízek 🙂 .
Číst →