Konečně 🙂 hotovo.
Číst →
Rubrika: EDF
Uragán
Tahat nehotový model ven by se mělo zakázat 🙂 , ale bylo chvilku hezky, neodolal jsem. Jděte na kapitolu 6.
Číst →
Kabátek pro „Žabáka“
Hotovo, alespoň prozatím. Ne, že by nebylo co vylepšovat, ale nějak mi došly síly, už mě ten model pod vlivem „plánů na nové světlé zítřky“ nebaví 😉 .
Číst →
Žabák – 21.10.2020
Dnes naposledy o stavbě, kapitola „Závěsníky a bomby“ – jděte na kapitolu 8.
Číst →
Měření dmychadla pro Žabáka
Kabátek pro Fury
Vánoční Běs
Šípové křídlo a EDF model
Když jsem se začal potýkat s letovými vlastnostmi Migu a konečně „otevřel knihu“, zjistil jsem, že zase nevím něco, co jsem měl vědět před tím, než jsem se vůbec do stavby pouštěl 🙂 . Žil jsem v omylu, že šípová křídla jsou přeci synonymem pro rychlost, takže model se šípovým křídlem přeci musí létat rychle. Nu, není to pravda, tento článek chce problematiku šípových křídel trošičku osvětlit.
Číst →
Freewing F-105 Thunderchief
Za zlatý věk letectví bývají považována 30. léta 20. století. Co jsem „čuchnul“ k dmychadlům, posunulo se mi nejzajímavější období létání o asi 20 až 30 let dopředu – ke zdolávání a překračování zvukové bariéry. Republic F-105 Thunderchief byl „dvoumachový“ bombardér navržený k nízkému rychlému a přímému letu, model s dmychadlem o průměru 64 mm vyrábí Freewing.
Číst →
Mig-15 EDF, 3. díl
Jak už jsem psal, v Manušicích Mig „utrpěl“ útokem na fotografa, který to naštěstí odnesl pouze leknutím. Tato fotografie a dvě další, ještě předhaváriové, jsou právě od Marka, kterému se tímto ještě jednou omlouvám a zároveň děkuji za povolení fotografie zveřejnit.
Číst →