Měření Slite


Ještě tu mám jeden kraťoučký „restík“ týkající se ERES. Na „ostrém“ pohonu jsem ustřihl červené JST konektory a nahradil je MP Jet 1.8 mm. Nehřejí se 🙂 . Po soutěži v Podhořanech jsem měl ještě tři dny dovolené, a protože bylo ráno bezvětří, změřil jsem i klesavost Slite.
Číst →

Dozvuky z Podhořan


Dostal jsem od Miloše dva emaily, jeden s fotkami a výsledkovkami sobotních soutěží RES, druhý „reakční“ na můj předchozí článek o nedělní soutěži ERES. Přesto, že druhá zpráva by patřila spíše do komentářů k ERES, přidal jsem ji sem. Fotky a text kurzívou jsou Milošovým dílem, jen jsem obrázky zmenšil na šířku 640 pixelů.
Číst →

ERES Heřmanův Městec – 5. 9. 2021


Tento víkend bylo MČR RCEV v Nové Pace, ale jedno z mých modelářských pravidel mi zapovídá dvoudenní soutěže. Ale promarnit celý týden bez soutěžního létání mi také přišlo škoda, zvlášť když mělo být krásné termické počasí. Naštěstí tu byly nedělní ERES na podhořanském letišti.
Číst →

MS RCEV – 7. 8. 2021


Tuto sobotu jsem měl být v Neratovicích na ERES, ale když Vláďa ohlásil soutěžičku, okamžitě jsem změnil plány. Mohu ráno déle spát, malé dvoumetrovky mě stejně moc neberou a větší zábavu než v Manušicích jinde nezažiji – když Aleš s Mirkem hodnotí výkony vlastní i cizí, minulé, současné i budoucí, nezůstane ani jedno oko suché 🙂 (se soustředěním na létání je to ovšem odpovídajícím způsobem horší 😉 ).
Číst →