Manušická soutěžička RCEV – 6.7.2020


Pokud dobře počítám, třetí Manušická soutěžička byla nejméně třikrát odložena – původním termínem byla sobota před 14 dni, poprvé ji Vláďa přeložil na neděli stejného víkendu, podruhé na sobotu 4. července, potřetí na dnešní svátek Mistra Jana Husa. Důvodem byla má dovolená a děkuji moc.
Číst →

RCEX20 – 6. kolo

Šesté kolo korespondenční soutěže RCEX20 začíná v sobotu 27. června 2020 a trvá do neděle 5. července 2020.

Pravidla jsou v liště nahoře. Výsledky prosím pište do komentářů pod tento článek nebo posílejte e-mailem na mou adresu.

Přeji silnou termiku a spolehlivou techniku 🙂 .

Honza
26.6.2020

Žabák – 20.6.2020


Ptal jsem se na závodech Mirka K., jak pokračuje s Gothou (v komentářích) – prý mu „spadl řemen“. Naprosto výstižné 🙂 . Nevím, možná je to tím, že začala létací sezóna, mám v práci hodně práce a jezdím na koloběžce. Ale spíše jsem se se súčkem dostal do dokončovací fáze, kdy už nějak „nepřibývá“, ale konec je stejně v nedohlednu – což mě moc nebaví 🙂 . Skočte na kapitolu 6.
Číst →

RCEV Plzeň – 6.6.2020


Další zastávkou v řadě soutěží RCEV byla dnes Plzeň. Ivan se rozhodl nelétat, nýbrž pouze organizovat – odměnou nám byl naprosto hladký a bezproblémový průběh soutěže. Sešlo se nás nakonec „jen“ 13, ale to mělo svou příčinu – předpověď počasí. Celý týden předem hlásily všechny meteorologické servery na sobotu pro Plzeň silný vítr a střídavě, tj. jeden den ano, druhý den ne 🙂 , déšť. Ještě cestou na dálnici předpovídal Aladin na celé dopoledne vodu. Říkali jsem si se ženou, že když bude pršet, půjdeme do zoo 🙂 .
Číst →

RCEX20 – 5. kolo

Páté kolo korespondenční soutěže RCEX20 začíná v sobotu 30. května 2020 a trvá do neděle 7. června 2020.

Pravidla jsou v liště nahoře. Výsledky prosím pište do komentářů pod tento článek nebo posílejte e-mailem na mou adresu.

Přeji silnou termiku a spolehlivou techniku 🙂 .

Honza
29.5.2020

Měření dmychadla pro Žabáka


Tento článek o měření dmychadla pro „Žabáka“ (Su-25) vyšel v původní podobě v časopisu RC Modely 4/2020.

Níže předkládám trochu upravenou verzi. Na fotce je můj měřicí koutek – včetně plyšového inspektora z dohledacího úřadu 🙂 .
Číst →