Mikrosoutěžička ERES – 23. 1. 2022


Někdy mám pocit, že by bylo bývalo snadnější být závislý na alkoholu než na letadlech 🙂 . V polovině ledna byly abstinenční příznaky už nesnesitelné. Naštěstí v tom nejsem sám, jakmile se jen trochu zdálo, že by „to“ šlo, svolal Karel do Hrušovan další mikrosoutěžičku ERES. Sešlo se nás šest 😉 .
Číst →

Zaujatý pohled na F3L

O schvalování pravidel F3L (dříve RES) a svých názorech na důvody vzniku této kategorie už jsem psal na RES.cz. Aviator Láďa mne varoval, že se na mě sesype vlna kritiky, chvíli jsem se bál, ale kupodivu nesesypala (naopak, ani jeden komentář). Že bych měl tedy jednou pravdu?
Číst →

Slite s větším vzepětím


Za všechno může Karel 🙂 – už zase vyhlásil Mikrosoutěžičku, když vyjde počasí, bude tento víkend zase v Hrušovanech. Domníval jsem se, že na další závody (samozřejmě až na jaře) už budu mít nový model vlastní konstrukce, takto mi nezbylo než opět vylepšit Slite, už mě to její „potácení“ v zatáčce přestalo bavit.
Číst →

MS RCEV – 6. 11. 2021


Létat termiku v listopadu? Ale jo, když je hezky, proč ne. O letošní již šesté Manušické soutěžičce rozhodl Vláďa na základě aktuální předpovědí počasí ve středu a trefil se úplně přesně – polojasno, větřík jen mírný, stoupáků a klesáků nepočítaně 🙂 .
Číst →