Drobky – 5. 4. 2021

Létání 2020
Uvědomil jsem si, že pořád jen stavím a už „to“ nemám kam dávat. Jedním ze způsobů, jak se určit modely, které bych měl vyškrtnout z inventáře, je statistika. Protože si vedu letový deník, mohl jsem z překvapením zjistit, že jsem mimo soutěží byl v minulém roce 2020 115x venku. Nejvíce jsem větral Castora (30x – bohužel mám pocit, že se mi rozpadá „pod páčkami“, asi únava materiálu 🙁 ), na druhém místě je samokřídlo Hai (28x), na třetím místě Slite (26x). Z nevětroňů vede Fury (18x) a Mig-15 (15x). Na straně nepoužívaných modelů se ocitla F-105, Skrček a Jokosuka. Inu, už jsou „ve šrotu“.


S ASW-28 3m jsem byl létat za celý rok 3x, ale to je natolik specifický model, že dostal prozatím milost. Včera jsem ho provětral, ale opravdu to není model do bezvětří, které panovalo 🙂 .

Vychází mi to na „výlet“ zhruba každý druhý den, svádím to na lockdown a únavu z houmofisu. A také – musím trénovat, neboť trénink je pro lidi bez talentu 🙂 .
Číst →

Fun Challenge 2021?

V minulém článku jsem představil Pohár baronů, který se mi moc líbí, s jedinou, ale podstatnou, výhradou – nemám rád, když se modely ničí. Rozumím tomu, že to pro někoho může být zajímavé až vzrušující, mně to ale bývá spíše líto (asi by ničení modelů bylo možné zabránit abstinencí, ale to by nebyla Francie 🙂 ). Ale touha si něco podobného vyzkoušet mě neopouští.

Dlouho jsem přemýšlel, jestli mám tento článek publikovat už teď, původně jsem chtěl nápad odložit na příští zimu, ale Alešův komentář mě přiměl odhodit zábrany. Více hlav víc ví a třeba se společně dobereme ke koncepci, která zaujme více lidí než jen mne.
Číst →

Drobky – 16. 2. 2021

Při čtení RCGroups jsem narazil na blog modeláře s nickem Monza Red a jeho popis účasti na „Poháru Baronů“, pokud vládnete angličtinou, stojí za přečtení, na překlad je to (na mě) příliš dlouhé. Než si pustíte video, doporučuji přečíst následujících pár řádků:
Číst →

Drobky – 6.5.2018


Nechce se mi závodit. Vím proč a doufám, že to přejde, ale v nejbližších týdnech, možná měsících, hodlám soutěžní hemžení na modelářských letištích jen zpovzdálí sledovat, což, jak znalci Cimrmanova díla vědí, také není špatné 🙂 . To ale neznamená, že bych na modely zanevřel, to v žádném případě.
Číst →

FMT


Přestal jsem si před léty kupovat české modelářské časopisy (vlastně co odešel z redakce RCR pan Sládek) a po krátkém koketování s anglicky psanými časopisy jsem skončil u FMT. Zdá se mi mému naturelu bližší a taky si mohu procvičovat své chabé znalosti německého jazyka. Navíc teď nemám na modely čas 🙁 , tak se modelářsky vyžívám alespoň čtením 🙂 .
Číst →