Zaujatý pohled na F3L

O schvalování pravidel F3L (dříve RES) a svých názorech na důvody vzniku této kategorie už jsem psal na RES.cz. Aviator Láďa mne varoval, že se na mě sesype vlna kritiky, chvíli jsem se bál, ale kupodivu nesesypala (naopak, ani jeden komentář). Že bych měl tedy jednou pravdu?
Číst →

Drobky – 5. 4. 2021

Létání 2020
Uvědomil jsem si, že pořád jen stavím a už „to“ nemám kam dávat. Jedním ze způsobů, jak se určit modely, které bych měl vyškrtnout z inventáře, je statistika. Protože si vedu letový deník, mohl jsem z překvapením zjistit, že jsem mimo soutěží byl v minulém roce 2020 115x venku. Nejvíce jsem větral Castora (30x – bohužel mám pocit, že se mi rozpadá „pod páčkami“, asi únava materiálu 🙁 ), na druhém místě je samokřídlo Hai (28x), na třetím místě Slite (26x). Z nevětroňů vede Fury (18x) a Mig-15 (15x). Na straně nepoužívaných modelů se ocitla F-105, Skrček a Jokosuka. Inu, už jsou „ve šrotu“.


S ASW-28 3m jsem byl létat za celý rok 3x, ale to je natolik specifický model, že dostal prozatím milost. Včera jsem ho provětral, ale opravdu to není model do bezvětří, které panovalo 🙂 .

Vychází mi to na „výlet“ zhruba každý druhý den, svádím to na lockdown a únavu z houmofisu. A také – musím trénovat, neboť trénink je pro lidi bez talentu 🙂 .
Číst →

Fun Challenge 2021?

V minulém článku jsem představil Pohár baronů, který se mi moc líbí, s jedinou, ale podstatnou, výhradou – nemám rád, když se modely ničí. Rozumím tomu, že to pro někoho může být zajímavé až vzrušující, mně to ale bývá spíše líto (asi by ničení modelů bylo možné zabránit abstinencí, ale to by nebyla Francie 🙂 ). Ale touha si něco podobného vyzkoušet mě neopouští.

Dlouho jsem přemýšlel, jestli mám tento článek publikovat už teď, původně jsem chtěl nápad odložit na příští zimu, ale Alešův komentář mě přiměl odhodit zábrany. Více hlav víc ví a třeba se společně dobereme ke koncepci, která zaujme více lidí než jen mne.
Číst →

Drobky – 16. 2. 2021

Při čtení RCGroups jsem narazil na blog modeláře s nickem Monza Red a jeho popis účasti na „Poháru Baronů“, pokud vládnete angličtinou, stojí za přečtení, na překlad je to (na mě) příliš dlouhé. Než si pustíte video, doporučuji přečíst následujících pár řádků:
Číst →