RCEV Chomutov – 11.10.2020


„Blázne, blázne, co tě to zase napadlo?“ Tuto větu jsem marně zaháněl z hlavy, když jsme se hustým mlékem o teplotě kolísající mezi 1 a 3 °C prodírali z Liberce do Chomutova. Na kopcích nad Mostem bylo ale krásně a po příjezdu na letiště se nesměle ukázalo i sluníčko.
Číst →

RCEV N. Paka – 15.8.2020


Tři čtvrti prázdnin za námi – to se vždycky létá v Pace – tedy Druhá Packá Véčka. Cestu na letiště si našlo 20 pilotů, drtivou převahu ovšem měli domácí – celkem postavili polovinu startovního pole a to k nim ještě příští rok přibude Petr K.
Číst →

RCEV Hořice – 1.8.2020


V přesné polovině prázdnin si „nízkoletci“ dali dostaveníčko v Hořicích. Přijelo nás 26, protože mimo přípravy plochy, ozvučení, bufetu a dobré nálady zajistil Petr D. i modrou oblohu a téměř bezvětří. Právě počasí se ovšem pro mnohé piloty ukázalo být kamenem úrazu na cestě k dobrým výkonům.
Číst →

RCEV Plzeň – 6.6.2020


Další zastávkou v řadě soutěží RCEV byla dnes Plzeň. Ivan se rozhodl nelétat, nýbrž pouze organizovat – odměnou nám byl naprosto hladký a bezproblémový průběh soutěže. Sešlo se nás nakonec „jen“ 13, ale to mělo svou příčinu – předpověď počasí. Celý týden předem hlásily všechny meteorologické servery na sobotu pro Plzeň silný vítr a střídavě, tj. jeden den ano, druhý den ne 🙂 , déšť. Ještě cestou na dálnici předpovídal Aladin na celé dopoledne vodu. Říkali jsem si se ženou, že když bude pršet, půjdeme do zoo 🙂 .
Číst →

RCEV Horní Branná – 24.5.2020


Celý týden jsem s napětím sledoval počasí, nakonec pořadatelé první letošní soutěž RCEV v Horní Branné posunuli o den. Svatý Petr (pokud je pravda, že je zodpovědný (i) za počasí 😉 ) připravil 15 pilotům opravdu veselou neděli.
Číst →