Dovolená v Bulharsku


Dovolená v Bulharsku? To nemůžu přežít, říkal jsem si ještě před prázdninami, ale nakonec jsem naléhání rodiny podlehl. A protože jsem se vrátil celý, mohu prohlásit, že mé obavy nebyly opodstatněné 🙂 .


Tedy, na „válecí“ dovolené na Slunečním pobřeží už jsem jednou byl – před nějakými (byť necelými) 40 roky 🙂 , ale vzpomínky jsou vybledlé. Dnešní turistické letovisko je úplně jiné, moderní, vybavené, organizované.


Kontrast mezi soukromým a veřejným je zřejmý. Hotely a jejich okolí jsou zelené, ostříhané, posekané, udržované, veřejná prostranství, chodníky a silnice spíše takové „středočeské“. Vždyť i z letiště do letoviska vede jen „rozdrbaná“ silnice. Přišlo mi to trochu líto, vždyť turistika musí být stroj na peníze, kde asi končí?


Náš hotýlek (Sun City) bylo velmi příjemné místo k žití. Sice asi 400 m od pláže, ale zato bez diskoték a kasina 🙂 . Organizace zájezdu byla naprosto perfektní. Na letišti nás delegátka „vzala za ručičku“, aby ji pustila zase až při odletu. Všechno zařízené, všechno organizované 🙂 .

Plná penze znamená, že (a) člověk jí, i když nemusí; (b) člověk pije (co pije, chlastá!), i když nemusí; člověk nemusí myslet na „lov“ a nakonec ani nepotřebuje peníze 🙂 .


Měli jsme „štěstí“ na počasí, modrá obloha a teploty okolo 35 °C. K moři jsme chodili proto před snídaní a po večeři. Přes den jen jednou, abych se podíval, jak to u moře vlastně vypadá. Deka na dece, hlava na hlavě 🙂 …


… a i na vodě plno.

Kvůli horku jsem byl přes den zalezlý na pokoji nebo u baru s počítačem nebo knihou, zatímco ženy, děti a důchodci se rochnili v bazénu a chytali bronz 🙂 . Tedy, bylo to prima, příště ovšem pojedeme na kratší dobu (4 dni by měly stačit 🙂 ). Dalším poznatkem je, že k moři se asi dá jet jen s baťůžkem – plavky, dvě trička, kalhoty, kartáček na zuby 🙂 .

Na celé dovolené tak ulpívají vlastně jen dvě kaňky. Někdo nám, zřejmě na letišti, prošacoval tašku a trochu si polepšil (no, stejně jsme nakonec žádné peníze nepotřebovali 😉 ), a v Praze nám dali v Goparkingu pro auto místo pod holubím záchodem (takže těch kaněk bylo vlastně nepočítaně 🙂 ).


Racek jako husa – jsou všude 🙂 .


Kudlanku jsem chodil pozorovat celý den, až na noc ulétla 🙂 .


Tedy, u moře je krásně 🙂 , ale válení na pláži není pro mě, dá se ovšem pár dní vydržet 🙂 .

Honza
13.8.2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Optionally add an image (JPEG only)