Čarodějnice? Láska??


Čarodějnicko-láskový víkend se mi, alespoň co se čarodějnic a lásky týká 🙂 , nevydařil. Jinak to ovšem šlo. Sobotu jsme se synem zahájili na hradě Houska a zakončili rodinnou sešlostí.


Hrad Houska podle pověstí uzavírá bránu do pekla. Pan kastelán už patří k inventáři a musí to být šichta, provádět jednu výpravu za hodinu, od 9 do 5, 7 dní v týdnu. Ale hrad je v soukromých rukou a vstupné je jediným příjmem.


„Hlavním“ poutačem naší rodinné sešlosti byla koloběžka. Vyzkoušeli si ji všichni, věkově od osmi (když nedosáhl na brzdy, tak brzdil na pekaře 🙂 ) …


… do 80 let 🙂 .


Čumilové 🙂 . Když ona je kolobka opravdu nezvyklým jevem.


Sestru prý zastavovali úplně cizí cyklisti a chtěli se s ní bavit 🙂 (to na mě se úplně cizí cyklistky jenom usmívají 🙂 ).


Do sluníčka se každý usmívá. Hráli jsme spoustu her a opékali buřty. Synkovi se povedl vtip. Praštil jsem ho se slovy „A máš babu“. Suše odvětil „ale ty ne“ 🙂 .


Dneska jsem si řekl, že zkusím ujet první padesátku. Šlo to, akorát zpátky jsem se prodíral proti 20 km/h větru, to mě nebaví 🙁 . Při spatření této výzdoby jsem si nemohl nevzpomenout na cesty divočinou lemované kostrami a vraky. Rozumím tomu správně, domnívám-li se, že Labské cyklostezce padl za oběť nejeden poutník a nejedna karavana 🙂 ?


Labe není moře, ale když vidím loď, fotím. Voda mě fascinuje.

Honza
1.5.2016

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Optionally add an image (JPEG only)