Prázdninové výlety


Ještě pár fotek z té části dovolené 🙂 , kterou jsme strávili krátkými výlety. První výpravou byla návštěva zámku Hrubá Skála.


Už od konce 2. sv. války je to hotel, za socialismu odborářský. Zaplatili jsme si prohlídku, měli jsme průvodkyni i expozici sami pro sebe 🙂 …


… i když je pravda, že už toho z původního vybavení moc vidět nebylo, přežít vládu „všeholidu“ se jen tak něčemu nepodaří.


Další den jsme se vypravili na Bohemia Rally, jejíž trať probíhala asi 5 km od našeho domova. Okolo rybníka 🙂 .


Rally mi ale přišla nuda, nuda, šeď, šeď. Nejzajímavější byly historické vozy, které navíc nebyly tak rychlé, tak se dobře fotily 🙂 …


… moderní auta jsou vlastně jen fabie 🙁 , jako na sídlišti 🙂 . Dříve jsem jezdil na rally velmi rád, měly atmosféru. Teď už jsem buď starý, nebo rozumnější 🙂 , ale přišlo mi, že se soutěž vyznačuje přílišnou buzerací a malou účastí.


Na chatě v Hořicích je vždycky dobře, i čmelákům 🙂 .


Novou ozdobou hořického náměstí je „slečna v radiátoru“ 🙂 …


… je ovšem vidět jen z určitého úhlu pohledu (vlastně jen z těch dvou ukázaných), jinak ji zakrývají lamely/žebra. Líbí se mi.


Další výlet byl „pojizerský“, z Turnova podél Jizery do kempu a restaurace Zrcadlová koza. Kempovali tam chovatelé arů…


… papoušci měli volnost, připadali jsme si jako v Amazonii …


… jsou nádherní 🙂 .


Koloběžka je podél Jizery nejoblíbenější dopravní prostředek, na trase je půjčovna, ale hezčí stroj než Hedvika nemá nikdo, ani já 🙂 .

Honza
16.7.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Optionally add an image (JPEG only)