RCEN Roudnice n. L. – 27.9.2009

Nevím, jak to Roudničtí dělají, ale počasí jim vyšlo (jako každý rok) úplně neskutečně. Nebo že by si to takto zařídila návštěva z Vatikánu?

A druhým potěšením pro mne byla účast – 16 pilotů. Z největší vzdálenosti, Českých Budějovic, přijeli Kukačkovi (takže se bojovalo o 3. místo 🙂 – viz dále), největší výpravu přivezl Petr Cejnar z Týnce nad Sázavou, v jednotných červených trikách vypadali opravdu reprezentativně. Takže RCEN mrtvá není!!!Na přihlášení se stála fronta – věc v RCEN tento rok nevídaná.Čím je to MiniCorado tak výjimečné? Létá nádherně, ale JENOM 1.5 m a to V vzadu mu moc nesluší (věc názoru, vím).Střídání na startovišti (a MiniCorado zespodu).Honza Micka létal s „Barbínou“ (Siesta, Axi 2208/20, 10×6 – asi RCEK 🙂 ). Líbí se mi, když se modely „jmenují“.Kolik lidí smí/má být na startovišti – pilot, pomocník, časoměřič, pomocník časoměřiče?Honza Kadlec si vybral porci smůly. Při roztočení motoru při startu do 1. kole odlétla vrtule a už se ji spolehlivě připevnit nepodařilo :-(. Nevím, ale jako strojaře mne upevnění kuželu na kW motor jen červíky připadá „nedostatečné“. Po dotažení „na krev“ vydržela vrtule na hřídeli asi do 50 m výšky (tj. něco přes sekundu).Pořadatel a náčelník roudnického klubu, vždy dobře naladěný Karel Fiala. „Obřík“ 3.5 m poháněný oběžkou s převodem. Moc pěkný model, ale pilot „neměl natrénováno“…… přiletěl zprava, otočil se o 180° a skončil s „čumákem“ před čárou, bohužel více než 2 m od osy. Přesto byl tento let historický – všichni 4 piloti v rundě zapsali -60! Karel přelétl, třem zbývajícím prý někdo „ukradl vzduch“ 50 metrů přes přistávacím prostorem. Hmm, divné.

Ale těch „60“ bylo víc.


Na start se hotoví Petr Cejnar, časoměřič signalizuje připravenost …


… a ještě že tam ta páska byla, bohužel se měří kužel. Sorry, Petře. Jedno takové přistání se povedlo i favoritovi, takže se nakonec bojovalo i o místo druhé.Někdy mám dojem, že se na letiště jezdí kvůli jídlu a řečem a když k tomu vyjde i počasí, co více si lze přát.

Tedy,
1. Martin Kukačka
2. Jan Kubica
3. Jan Micka

A mnohem hezčí fotky a zajímavější povídání včetně úplných výsledků dal na své stránky Honza Kadlec.

Jan Kubica
27.9.2009