RCEV Horní Branná – 23. 9. 2023


Na soutěži RCEV v Horní Branné jsme si opět zkusili létat IFR, mraky byly i na „nízkoletce“ poměrně nízko. Přesto bylo parkoviště plné, ačkoliv se v poslední době snažím jezdit včas, stáli jsme skoro až u brány 🙂 .


Samé známé tváře, teplo v Krkonoších rozhodně nebylo.


Navzdory počasí bylo třeba stihnout oběd 🙂 – 23 pilotů rozdělených do tří skupin a pouze pět kol. Ona už je to na Brabenci taková tradice 🙂 .


Vláďa mi pořád ještě věří a chce, abych mu napovídal…


… odměním se mu jako správná hyena – při předchozím drsném přistání se kužel smekl po hřídeli a bránil roztočení vrtule. Rozlámat plast bylo rychlejší než doběhnout pro nářadí, ještěže Dualsky dává k jednomu unášeči kužely dva 🙂 .


Model Joy pomohl Luďkovi vrátit chuť do létání po katastrofě na MS F5J, umění létat se nezapomíná.


Dalším navrátilcem (trocha nostalgie) do „malých výškoměrů“ byl Láďa…


… ale Ambrosia už na konkurenci nestačila. Vzpomněl jsem si na příhodu z vietnamské války, kdy NA A-5 Vigilante údajně nosily na trupu nápis „Zacházejte opatrně, zápůjčka z muzea“.


Podobně je na tom i Petrova Arnica, také už je jí nejméně 10 let 😉 . Nástupce už má i motorovou přepážku, snad do jara bude letuschopný 🙂 .


Velitelství. Vše proběhlo naprosto v pohodě, tak to má být.


Máša je pravý modelářský psík, chce letět také …


… ale nemá křídla, tak se jen proběhne.


Petr přivezl s sebou svou paní a také měli pejska 🙂 , byť údajně pouze půjčeného na hlídání.


Aničku zajímá jen žrádlo 🙂 , ale Jirkové byli lakomí 🙂 .


Jirka D. létá s chutí a rád, jen termice se vyhýbá. Ono to přijde, neboj 🙂 .


Piloti se při cestě z plochy usmívají, dobře to dopadlo 🙂 . Vašek mezi nás zavítal myslím po druhé, jeho cílem bylo vyklepnout Jirku. To se mu povedlo, takže ho prý zase nějakou dobu neuvidíme 🙁 . Za to nám přivezl spoustu výtisků časopisu RC Modely.


Vždy, když si mě vyžádá k „mačkání stopek“ skvělý pilot, koukám, obdivuji…


… a trochu závidím …


… i když svědomí občas zpytujeme každý.


Kontrola výsledků – jako fotka a úplné na Stoupáku. Podivovali jsme se s Luďkem, že jsme se ani jednou nepotkali, tak jsem si to zkusil doma spočítat. Optimální rozlosování v tabulce kdo s kým obsahuje 44 nul, 66 jedniček, 144 dvojek a 22 trojek, takže je to docela dobře možné (pravděpodobnost, že se daná dvojice v soutěži ani jednou nepotká, je 44/276 = 16%).

Jardo, Karle, Martine – jako obvykle jednička s hvězdičkou, máme to u vás moc rádi, děkujeme a příště přijedeme zase.

Už v pátek večer jsem se u piva a rumu vytahoval, že vyhraju 🙂 , a nějakým zázrakem to vyšlo. Nebo je potřeba mít tu správnou motivaci 😉 . Akorát už odpoledne v jilemnické pizzerii mi začalo být jasné, že v neděli v Manušicích si to vykompenzuji. A taky že jo, já se v té své hlavě nevyznám 😀 .

Honza
25. 9. 2023