Přijel, zmokl, odjel…


Příprava na pozdně letní hořickou soutěž RCEV byla důkladná, bohužel (nebo naštěstí – uvažujíc páteční večer v Expivovaru) však marná, neboť jsme si zapomněli zajistit přízeň „toho nahoře“ 🙁 .


Pod zamračenou oblohou se nás sešlo 12, diskutovalo se především o MČR a o technice 🙂 .


Na organizaci byl tentokrát Petr sám, ale zvládl vše hravě. Tady také úspěšně vyzkoušel, že lepší nabíječe iSDT ochranu proti přepólování na vstupu mají. Mimochodem, soutěž lze rozlosovat a lístečky vytisknout těsně před soutěží, moc nerozumím tomu, proč si někteří pořadatelé na tento jednoduchý krok vyhrazují celý týden 🙂 .


První skupina prvního kola…


… razantní odhod (či spíše foťák nestíhal). Karel kolo vyhrál, díky baterce, která „chcípla“ v malé výšce 162 m. Plný čas naletělo všech 6 pilotů, byť dva z „gagarinovské“ výšky. V asi 8 minutě letu ale začalo krápat…


… takže soutěž skončila zbabělým úprkem pod střechu.

Dlouze se diskutovalo, Aladina sledovalo, ale všem bylo zřejmé, že do mezer mezi jednotlivými přeháňkami se soutěžní kola natlačit nedají. Takže jsme snědli klobásy (mňam), uklidili a po poledni se rozutekli. Snad se podaří ještě do konce sezóny najít někde skulinku na opakování.


Za svou letecko-modelářskou kariéru si nepamatuji moc zrušených soutěží, ale toto je už druhý případ za poslední měsíc – fotka z 21.8. z Nové Paky 🙂 . Nevadí, jsme závislí na počasí a je to tak dobře. Příští příležitost je už příští sobotu v Horní Branné (nebo v Táboře – podle velikosti 😉 ).


V Hořicích je výstava – podobnost mezi zmoklými slepicemi či holuby a modeláři je čistě náhodná 🙂 .

Honza
17. 9. 2022