Jak hlupák ke štěstí přišel


V pohádkách bývá Honza za hloupého jen označován, takže se nikdo nediví, že se mu nakonec dostane zasloužené odměny, obvykle celé princezny a nějakého toho podílu na vládě. Já udělal opravdovou blbost a přesto jsem byl odměněn. Bylo to tak:


V tomto příspěvku jsem se pochlubil novým kapesním nabíječem (i fotka je převzatá z původního článku, lepší jsem nenašel). Bohužel mi vydržel jen asi měsíc. Pro nabíjení z auta jsem zapojoval dva prodlužováky do série a kvůli své nepozornosti jsem napájecí stranu přepóloval. V nabíječi luplo a otvorem pro ventilátor vypustil duši – byla šedá a smradlavá, jak už ta elektronická bývá 🙂 . To bylo ve čtvrtek.


„Pochlubil“ jsem se Hedvice a v úterý mě překvapila novou „krabičkou“. Za mými zády 🙂 si u Vládi zjistila telefon na Ivana, nechala si poradit, objednala a nakonec i zásilku vyzvedla. Vím, že je Hedvika poklad, ale čím jsem si ho zasloužil zrovna já 😉 ??? Zazvonil zvonec, příběhu je konec.


Test nabíječe ToolkitRC M9 má vyjít v jednom z příštích čísel RC Revue, takže jen pár poznámek:

 • Nabíječ iSDT Q6 Nano je o dost menší než nabíječ ToolkitRC M9, viz porovnání velikostí krabiček na předchozím snímku. Do kapsy se ale vejdou oba.
 • Ovládání M9 válečkem je mnohem komfortnější než tlačítko u Q6. Jak jsem zjistil po rozebrání vyhořelého přístroje iSDT, jsou k ovládání použité dva mikrospínače, které je kolébkovým tlačítkem někdy nutné stisknout samostatně, jindy oba najednou. Mně to moc nešlo, málokdy udělal nabíječ to, co jsem po něm právě chtěl.
 • Na druhé straně si Q6 „pamatovala“ poslední hodnoty a v menu je nabízela jako první, u M9 je potřeba rolovat celým seznamem. Ale zase s válečkem to jde mnohem snadněji.
 • M9 „mluví“, ale velmi protivně. Nejprve jsem chtěl oznámení ztlumit, ale potom jsem si uvědomil, že je to další komunikační kanál, vedle zraku mohu vnímat i sluchem, snad se tím zmenší možnost další „poruchy mezi ušima“.
 • M9 má vedle nabíjení spoustu dalších funkcí, budu muset prostudovat návod, případně shlédnout pár videí. Samotné nabíjení mu jde výborně, stejně jako Q6 🙂 .
 • A nakonec ještě neskrývaná reklama: říkala Hedvika, že má firma Hořejší nejrychlejší služby ze všech e-shopů, co zná.

Pokud si dobře pamatuji, přepóloval jsem nabíječ „teprve“ podruhé, starý ACQ od firmy MGM Compro šel snadno a levně opravit. Na moderní elektroniku je evidentně nutné dávat větší pozor, dávám si závazek, že budu.

Honza
22. 7. 2022

Komentáře: 2

 1. Tak nevím jestli tato informace nepřišla pozdě… já nemám Hedviku, tak mi k Ivanovi nikdo nezavolal a sám jsem si objednal a zakoupil jeden z posledních kusů iSDT.
  Tak snad Q8 Max je vybavena ochranou proti přepólování na vstupu 😉

  Gratulace k výkonu v Roudnici!

  1. Ahoj Petře,

   za gratulaci děkuji.

   Informace zrála a čekala, až se vrátím z dovolené, ale vybral jsi si dobře. Na tu ochranu před přepólováním moc nespoléhej, pokud to není výslovně napsané v návodu. Já se poučil, ze staré Turnigy nabíjím velkou baterku a z té potom krmím ten chytřejší nabíječ, ono to štěstí už se možná zotavilo a odlétlo jinam 🙂 . H.

Komentáře nejsou povoleny.