13. dobový letecký den MB – 18. 6. 2022


Třináctý Dobový letecký den konaný minulou sobotu v Mladé Boleslavi byl, ostatně jako vždy, naprosto úchvatný.

Tato reportáž bude netradiční – hlavně fotky, fotky, fotky, textu bude málo nebo vůbec žádný. Zdá se mi totiž, že jedno letadlo zachycené z více úhlů a ve více polohách vystihuje atmosféru leteckého dne lépe než suchý popis.

Udělal jsem v sobotu přes 1000 fotek, měl jsem s sebou dva foťáky, Sony chcíplo po asi 550 snímcích, Casio vydrželo do konce, i když jen tak tak. Obrázek v titulku byl úplně poslední, co jsem „zmáčkl“. Sony umí lepší snímky, je to poznat i na fotkách upravených. Vybral jsem jich 144 🙂 , navíc jsou oproti mým zvyklostem fotky větší, více kochací.


Organizace v MB je fantastická, pořád je něco ve vzduchu, něco startuje nebo přistává. Řazení snímků je chronologické, typy letadel se překrývají. Domnívám se, že řízení Airshow má na starosti tým profesionálů ze Škodovky 🙂 . Morava vozila „před a po“ lidi na vyhlídkové lety.


Bylo vedro, asi 33 °C, naštěstí byly k dispozici cisterny s pitnou vodou a hasiči kropili zájemce hadicí 🙂 .

Už mlčím. Udělejte si kafe, posaďte se a kochejte se.


Jediná chyba leteckého dne – dýmovnice na Luňáku se podařilo zapálit až po přistání, chvíli jsem se bál, že unikát hoří 🙂 .


Petr Jirmus a Martin Šonka. Bylo viděl, že „padesátce“ chybí koně, no a ze Šonky je mi vždycky špatně 🙂 .

V sobotu večer jsem byl naprosto vyšťavený, měl jsem letadel plné zuby 🙂 . Doufám, že vás, ctěné čtenáře, pouhé fotky do stejného stavu neuvedly 😉 .

Honza
21.6.2022

Komentáře: 5

  1. …Honzo, krása, ale v tom vedru to musel být očistec.
    RogerS

  2. Pánové, děkuji.

    Rogo, Tvá poznámka o očistci mě přivedla na myšlenku, že v pekle to musí být, alespoň co se teploty týká, o hodně horší 🙂 .

Komentáře nejsou povoleny.