RCEV Plzeň – 4. 6. 2022


Nejslavnějšími plzeňskými podniky jsou Hořejší a Prazdroj 🙂 . Dostatečné důvody, proč nevynechat jedinou příležitost zalétat si na modelářském letišti u Radobyčic.


S „malými výškoměry“ se nás v sobotu sešlo 11, Ivan měl napsaný projev ve smyslu mafiánského bosse z filmu Někdo to rád horké, s obavami jsem se díval na příjezdovou cestu, jestli někdo neveze dort (klip je anglicky). Organizační tým již tradičně doplnil Robert a Martin.


V Plzni se fotíme před soutěží, bezprostředně po ní totiž někteří mizí v kanálech, případně myších dírách 🙂 (třeba já vloni). Soutěž se létala na tradičních 6 kol ve dvou skupinách.


Mirka jsem viděl moc rád, možná po roce 😉 .


Naskočit do soutěžního módu ale několik letů trvá, zejména, když si člověk začne zahrávat s restartem motoru. Mirek nebude prvním pilotem, který restart (FW 5.9) vyzkoušel a poté se pokorně vrátil ke staré verzi (FW 5.7). Jako zastánce zákazu restartu mě potěšil návrh, že nula za opakované použití motoru bude neškrtací (jen v F5J, zatím 🙂 ).


Robert je jako pomocník skvělý, soustředěný.


Nejpočetnější výprava přijela z Ústí a přilehlého okolí, jen taktak se na plachtu vešli.


Jirka se neustále na něčem domlouval s Hedvikou. Buď loudí recept na štrůdl, nebo chce měřit. Nebo ještě něco jiného 🙂 ???


Při dvou skupinách se s losováním nedají dělat zázraky, chodil jsem tak měřit většinou Jardovi, takže následující sérii obrázků mu věnuji. Připravuje Limita …


… startuje …


… a po střetu se stromem „přistál“ model (no prostě spadl) na silnici. Naštěstí jej řidič ohleduplně objel.


Odskákal to hřídel elektromotoru, snad to byla jediná škoda.


Do dalších kol tak nastoupil s modelem, jehož jméno mi prostě z klávesnice nevyleze, to tvrdý Y je prostě hrozný 🙂 .


Po tomto předčasném přistání konečně pochopil, že za všechno může pomocník…


… a v posledních dvou kolech zapsal pod Jirkovým vedením 2x 1000.


Renda má po maturitě, nemusí se učit a opět smí létat.


Radek létal suverénně nejníž. Jako pomocník jsem byl u jeho úchvatného letu, když Tilii v malé výšce a velké dálce ustředil do bublinky, aby se o 5 minut později vracel z ještě větší dálky a nesrovnatelně větší výšky. Protože letěl trochu „za kopec“, musel odejít až do neposekané části plochy, aby na model viděl. Smekám. Mimochodem, ve výše zmíněném návrhu na úpravu pravidel F5J je i to, že pilot bude muset po celou dobu letu zůstat v blízkosti bodu 🙂 . Na fotce je vidět i přistávající model …


… který patřil Karlovi. Moc vesele si pro něj nejde, ale i to k létání patří. Ostatně, u Karla je nepodařené přistání spíše výjimka z pravidla.


Když nefouká, nebo jen málo, když je termika úzká a slabá, není nad Django New 🙂


Jen dobrý model ale nestačí, je třeba i „tůmové spolupráce“.


Oběd přivezl Robert z blízké restaurace – řízek a brambory, mňam, porce taková, že nám to vyšlo i na večeři 🙂 .


Jarda a další typ modelu ve startovním poli.


Vašek odpočívá po výletu do pole, kdy řídil cizí Tilii. Naštěstí obilí je vzrostlé, takže se nehoda obešla bez materiálních škod.

Výsledky jako fotka a úplné ze Stoupáku.

Díky moc Ivane, Roberte a Martine.


Létání jsem si ohromně užíval, po každém letu jsem se klepal jak drahej pes. Řekl bych, že mě zachraňovaly spíše vlastnosti modelu než mé schopnosti. V předposledním letu už to ale Calvin nezvládl 🙂 , tak jsem v posledním kole výšku trochu přehnal, ale stejně jsem začal „řídit“ zase až ve 40 m 😉 . I tak to na Jirku s odřenýma ušima stačilo.

Odpoledne jsme se z Plzně přesunuli do Pardubic na nedělní ERES v Podhořanech, o tom ale napíši až zítra.

Moc vyvedená sobota, kluci ještě jednou dík 🙂 .

Honza
6. 6. 2022

Komentáře: 2

 1. Ahoj Honzo
  paráda, přečtu a jako bych tam byl.
  Samozřejmě gratuluju k bedně. Hodně zajímavý je graf prvního letu, kde ses po delším boji pěkně sesbíral snad z 15-ti metrů a dolítal celé. Bych se pak taky klepal jak drahej pes 🙂 .
  Už se těším do Branné.
  V.

  1. Ahoj Vláďo,
   děkuji za pochvalu, ale Calvin je prostě lepší než Django 😉
   Taky se těším do HB, mám tam ještě ňáký resty 😉
   H.

Komentáře nejsou povoleny.