RCEX20 – 9. kolo

Deváté kolo korespondenční soutěže RCEX20 začíná v sobotu 26. září 2020 a trvá do neděle 4. října 2020.

Pravidla jsou v liště nahoře. Výsledky prosím pište do komentářů pod tento článek nebo posílejte e-mailem na mou adresu.

Přeji silnou termiku a spolehlivou techniku 🙂 .

Honza
25.9.2020

PS: Zase beze mě, vracím se až po skončení tohoto kola. Dík, H.

1 komentář

 1. Přišel jsem o dvě kola RCEX 🙁 , ale zato mám jiné zážitky.


  Nad finským Oulu se celý týden proháněly stíhačky, kvůli počasí byly většinou jen slyšet. V neděli odpoledne jsem se po práci vydal k letišti, startovaly 4 Hornety (F-18C). Bohužel jsem přijel asi o dvě minuty pozdě, než jsem našel plácek pro zastavení auta a vytáhl foťák, už byly pryč. Potom z lesa jsem ještě zahlédl Hawky.


  Úterní poledne – odlet domů. Na letišti je vojenský provoz, přistály dva Hawky a jeden Hornet startoval, jenže jsem se stačil sotva ohlédnout a byl pryč.


  Náš ATR-72. Před rokem létalo mezi Oulu a Helsinkami asi 8 letů denně, dnes dva a s menším strojem.


  Rolujeme – vpravo hnízdo jestřábí (Hawky).


  Před drahou – Hornety přistávají.


  To už se rozjíždíme a na druhé straně hnízdí sršni (Hornety). Pilot ATRu se omlouval za zpoždění kvůli vojenskému cvičení a já na sebe měl vztek, že jsem se v neděli nevydal na druhou stranu letiště, protože bych byl býval viděl více letadel 🙂 .


  Do Prahy jsme letěli Embraerem ERJ-190 pro 100 cestujících, bylo obsazených tak 30 míst. Zase, dříve byly 3 lety denně, dnes 2 týdně, zatracený „koronáč“, letiště v Helsinkách i v Praze jsou jako po vymření 🙁 .

  Snad se to začne brzy lepšit. H.

Komentáře nejsou povoleny.