RCEV Lány – 16.8.2020


„Se stim smiř!“ Přesně v takovém stavu jsem do Lán po sobotním výprasku v Nové Pace (reportáž bude, v nechronologickém pořadí 🙂 ) jel. A jak je vidět, nebyl jsem sám 😉 .


V půl deváté jsme s Hedvikou zdaleka nebyli poslední. Vysokou trávu bylo potřeba před položením plachty trochu udupat, ale to byla opravdu asi jediná piha na kráse soutěže.


Jak předvádí Mirek M., Tilia tým se opičí – také mají firemní triko, i když v mnohem střídmějším odstínu než „djangové“…


… které má na sobě Ruda. Každý holt máme svého sponzora, nejlíp je na tom Mirek K., vypadá jak cyklista 🙂 .


Nástup pod cedulí zakazující létání „cizákům“ 🙂 . Důrazně jsme byli upozorněni na „překvapení“ (je to překvapení, když vás někdo upozorní?) – v 11:45 nesmí být ve vzduchu ani vlaštovka. Tedy, já netušil, o co jde, ale dopředu prozradím, že se od půl dvanácté na letišti začaly shromažďovat davy (skoro).


Na tomto pánovi záleží, jak to nakonec dopadne (aneb nezáleží, co nalétáš, ale co ti zapíšou 🙂 ). Smekám a děkuji.


Sedm startovišť, tři skupiny, šest kol. Mirek létal výborně, nebál se odstartovat po větru, když to „tam bylo“. Inu, sponzoři si žádají své 🙂 . Ještě zapracovat na posledních 10 sekundách 😉 .


Polovina Django Factory Teamu – animátor Ruda a továrník Vláďa.


Občas pěkně fouklo a Django se dotáhlo jen do křoví 🙁 …


… tady už to bylo akorát 🙂 .


Vláďa začal přistáním do signálu (což prý už je nula), ale dál už to byla jen pohodička…


… vysoko a bezpečně – až na 5. místo.


Druhý továrník ve startovním poli – Ruda skončil hned za Vláďou. Stejně mě to špičkování mezi „tiliisty“ a „djangisty“ hrozně baví. Děláte kluci, oba, skvělou práci!


Jediný pilot s ptačím příjmením ve startovním poli – mám podezření, že Jirka neví, že holub termiku neumí.


Napětí před startem – Ivan s Jardou na „šestce“, Jirka s Petrem na „sedmičce“.


Jirka si užíval na ploše …


… i v depu 🙂 .


To už jsme se ale prolétali až ke klobásám a krátké přestávce…


… s překvapením – průletem Spitfiru ve 100 m nad letištěm (jak se toto Karlovi povedlo zajistit, jde mimo mé chápání – opět smekám a děkuji).


Alespoň kousek stínu 🙂 . Styl létání Jirky T. mě nepřestává fascinovat. Naprosto klidně, soustředěně, klidně celých 10 minut v 80 m bez náznaku nervozity, alespoň na modelu není žádná emoce vidět. Petr zase létal úplně jinak než ostatní – po větru daleko v malé výšce, inu s kilovým modelem si to mohl dovolit. Máme se co učit, co „žlutý trika“?


S klobásou v břiše se nikomu moc nechtělo, ale muselo. Vašek ještě neví, že bude muset na dlouhou procházku po větru. Několikrát se stalo, že se jasný vítěz skupiny nedotáhl na letiště a z výsledku musel oželet jedničku a dvě nuly, aby zbyla 0 jedna 🙁 .


Jirka M. startuje, Roga měří…


… tady to za chvíli bude naopak. Karel má taky Django, Vláďa si ho jde pohlídat 🙂 …


… stejně jako Ruda Mirka 🙂 .


Odhalil jsem tajemství Radkova úspěchu – před startem dělá nad modelem kliky (nebo to nejsou kliky 🙂 ?) …


… uspokojená Tilie potom nejančí 😀 .


Mimo létání Radek stačil i běhat synovi pro model…… aby měl Renda čas zpytovat vysílač 🙂 .


Ivanem jsem začal, tak s ním i skončím, alespoň letovou část.


Nevyhrál jsem, ale stejně se mi nic z toho nehodí 🙂 .


Vyhlašování. Mrázkovi neměli tiskárnu, takže nikdo nevěděl, jak dopadl, byť někteří tušili.


Že si to o vítězství rozdali Radek s Petrem bylo jasné od začátku, třetí místo bylo překvapením i pro trenéra 🙂 – jo já 😀 .

Totiž, to bylo tak. V prvním kole jsem začal škrtačkou, když jsem opustil nedobrý vzduch a vyměnil ho za úplně špatný. Ve čtvrtém kole jsem se utrhl na Hedviku, když jsem přistál po necelých 5 minutách „poněkud excitovaný“, a ona okolo mě začala mávat rukama a vykřikovat „vosa, vosa“. Až dnes ráno jsem zjistil, že to opravdu byl rozhodující let, ostatní spadli ještě dřív 🙂 .


Svůj poslední let zde popíši – vypnutí ve 105 m (trest za nerozeznání termiky), ve 3 minutách překročení komfortní hranice 400 m následované přistáním v 8:30. Graf dost dobře vypovídá o panujících podmínkách. Vědom si svých kiksů jsem byl opravdu překvapený, když mě Karel nečetl a nečetl – ani na čtvrtém místě ne 🙂 .

Takže, v neděli jsem měl výlet se dvěma překvapeními 🙂 . Karle a kolektive, děkuji za krásnou soutěž a nevšední zážitky. Kvůli práci to pro mě asi byla poslední letošní pořádná soutěž, budu si ji pamatovat až do jara.

Diskuse na Stoupáku.
Výsledky.
Fotky (Roga).
Fotky (zorbik).
Fotky (vladvalenta).


Po soutěži jsme si ještě udělali společné foto Django týmu. Radek prý na příští rok plánuje přezbrojit 😉 .


V Kačicích (asi 5 km od letiště) mají výbornou zmrzlinu 🙂 , přišla vhod.

Honza
17.8.2020

Komentáře: 7

 1. Na průletu Spitfira nemám ve skutečnosti žádnou zásluhu. Bylo mi to nabídnuto členem našeho klubu, který pracuje jako řídící letového provozu, pokud vlastní hlavou zaručím, že v inkriminovaném čase nebude nic ve vzduchu.
  Karel

  1. Ahoj Karle, díky za vysvětlení. Hlava Ti ale zůstala, takže zásluhu máš, nebuď zbytečně skromný 🙂 , máme jedinečný zážitek. Já viděl Spitfira poprvé létat v Duxfordu někdy v roce 1994 a pořád si to pamatuji. H.

 2. Super byla celá soutěž, moje letos první oficiální a docela sem si ji užil. Rád jsem všechny zase viděl a pak se těšil na tenhle článeček jako vždycky :-).
  Průlet Spitfira byl ovšem nejvíc, bylo to famózní a já osobně to viděl poprvé v životě. Naprostá pecka. Díky.

 3. Já myslím, že z fotky je naprosto jasně patrné jak důrazně se Radek dožadoval přijetí do DFT ?
  Honzu prosím o definování teamové pozice „animátora“✌

  1. To vymyslela Hedvika – z wikipedie (trošičku upraveno 😉 :

   Hlavním úkolem animátora je zpříjemnit a ozvláštnit pobyt pilota do takové míry, aby z letiště odcházel plný nových zážitků, dojmů a zároveň dobře odpočinutý. Animátor je proto neustále v kontaktu s lidmi a je to jakýsi odborník na práci s nimi. Je to člověk, který přímo ručí za to, aby se piloti bavili.

   To sedí, ne 🙂 ?
   H.

   1. 😀
    noooo Rudo, řekl sis o to sám. Tímto jsi animátorem DFT plně a jednohlasně jmenován a služby tvé budou vyžadovány 😀

 4. Jojo, soutěž byla díky všem moc fajn, a díky Spitovi je pro mne navíc i nezapomenutelná!
  Ohledně Tvého vyjádření, že o vítězství jsem si to rozdával od začátku jen s Petrem H. nemůžu souhlasit, jelikož Jirka T. lítá naprosto suprově, a po 4. kole ještě vedl. Pak udělal v pátém kole botu, a už se to trošku vezlo… Ale až do posledního 6. kola neměl nikdo nic jisté.
  Byla to další soutěž, která je napínavá až do úplnýho vyvrcholení 🙂 Stejně jako Hořice, Nová Paka, Plzeň… Takový průběh je pro mně vždycky ještě jako bonus navíc.

Komentáře nejsou povoleny.