RCEV Horní Branná – 24.5.2020


Celý týden jsem s napětím sledoval počasí, nakonec pořadatelé první letošní soutěž RCEV v Horní Branné posunuli o den. Svatý Petr (pokud je pravda, že je zodpovědný (i) za počasí 😉 ) připravil 15 pilotům opravdu veselou neděli.


Pokud chceš létat, zaplať 🙂 .


Nástup jsme zahájili diskusí, co je vklad a co úplatek 🙂 . Nevím, čím to je, ale v Horní Branné nějak nikdy nikomu nešlo o výkony, ale o zábavu. Výsledkem je neskutečná pohoda. Alespoň mně se to tak jeví.


Soutěž byla soubojem Nová Paka (zde Petr a Jirka M.) vs. zbytek ČR 🙂 . Ačkoliv se jindy snaží startující model zakousnout, dnes se Máša spokojila se skromným výskokem – buď stárne, nebo dostává rozum 🙂 .


Druhou novopackou dvojici tvořili Lubor…


… a Jirka S. Kluci Jiráskovi se mi sem nějak nevešli – příště 🙂 .


Brďas už je v RCEJ/K/V pojem – sušení po deštíčku 🙂 .


Martin měl jako místní výhodu znalosti prostředí, takže v prvním kole naděloval jako ježíšek 🙂 . Před posledním kolem mu ale nějaká dobrá duše „nohou popostrčila“ výškovku … a bylo po výhodě 🙁 . Inu, když se pod jedním altánkem před kroupami a deštěm krčí vedle výpočetního střediska, pořadatelského sboru a modelů i všichni soutěžící, je na malér zaděláno.


Druhým domácím pilotem (a ředitelem soutěže) byl Jarda. Tady se ještě usmívá, protože NEVÍ, že má slabou baterku…


… a tady už VÍ – na druhý pokus bude muset odstartovat na půl plynu.


Z Hořic jsme byli tři – Marek, Leoš a já, Mirek se přijel alespoň podívat.


Ptačí vložka č. 1 – čápi museli dlouho mávat, než našli stoupák, který by je unesl.


Ptačí vložka č. 2 – mým oblíbeným taktickým prvkem je start na káni – ale co dělat, když sedí v lese 😀 ???


A ještě detail, že tam opravdu je.


Nevyčerpatelné zdroje dobré nálady od Ústí – Jirka M….


… a Jirka T.


Zlomyslné foto pořízené zpod střechy automobilu – uklízení modelu před povětřím …


… já si Django zabalil do plachty (alespoň se sem taky jednou na obrázku dostanu 🙂 ), naštěstí voda k elektronice nedotekla.


Při posledním letu posledního kola už zase pršelo, tak jsme se rozprchli poměrně rychle – zde se vyhlášený vítěz přebírá cenami, aby si mohl vybrat tu jemu nejpříhodnější. Blahopřeji medailistům, před škrtáním i po něm, ostatně si jen 1. se 3. prohodili místa 🙂 .

Diskuse na Stoupáku.
Výsledky.

Já se zase vyznamenal. Ve druhém letu jsem nasadil taktiku „Buridanova osla“ a sveřepě kroužil v klesáku mezi dvěma stoupáky 🙂 , stydím se ještě teď 😳 .

Byl jsem moc rád, že se s kluky po půl roce zase vidím, že jsme krizí způsobenou „korunovanou breberkou“ prošli bez ztráty květinky. Děkuji Jardovi a spol. za hezkou neděli a už se moc těším na další soutěž za 14 dní v Plzni.

Honza
24.5.2020