RCEX20 – 1. kolo


RCEX už se mi zdá asi 3 roky mrtvá, ale ne a ne chcípnout definitivně 🙂 . Když jsem vyhlašoval prosincové kolo, tak jsem ho ohlásil jako definitivně poslední. Lhal jsem 😉 , ještě to alespoň rok „vydržím“, protože mám pocit, že by mi korespondenční soutěž chyběla.


Takto jsme létali v minulém roce, blahopřeji Bohušovi k vítězství.

Tedy, první kolo korespondenční soutěže RCEX20 začíná v sobotu 25. ledna 2020 a trvá do neděle 2. února 2020.

Pravidla jsou v liště nahoře. Výsledky prosím pište do komentářů pod tento článek nebo posílejte e-mailem na mou adresu.

Přeji silnou termiku a spolehlivou techniku 🙂 .

Honza
24.1.2020

komentářů 5

 1. Jan Kubica, 1.2.2020, mezi 14. a 15. hodinou, Vratislavice, +12 °C, zataženo, vítr V < 4 m/s. AH Castor 1. let: 9:40, motor 23, přistání daleko = 73 2. let: 9:59, motor 21, přistání do 1 m = 22 3. let: 9:58, motor 12, přistání do 2 m = 17 Celkem 112 bodů. Byl jsem rád, že jsem soutěž vyhlásil, jinak bych se ven nevykopal. Celé dopoledne jsem si pohrával s myšlenkou, že půjdu zalétat Slite, ale potom jsem dostal rozum a vzal Castora. Povětří bylo zajímavé, nahoře se honily mraky a u země téměř klid. Termika ovšem byla. V prvním letu mi ale "chcípl motor", takže jsem si nemohl přimotorovat na přistání. Po rozpojení a zapojení jsem další dva soutěžní a jeden nesoutěžní let odlétal normálně, tak nevím, co to jako mělo být. Druhý let byl takový obyčejný, za to ve třetím jsem startoval na káni, která za 3 minuty zmizela ve výšce, takže jsem si termiku vychutnal i já 🙂 . Trénink holt chybí, ale sezením doma se to nezlepší 🙂 . Silnou termiku a spolehlivou techniku, H.

 2. Ahoj Honzo, u nás po celou dobu „letového okna“ foukalo i k 15 m/s, to fakt nešlo. Takže tohle kolo jsem neodlétal. Ale alespoň jsem opravil křídlo na Djangu a vyrobil podstatnou část žeber na Gothu.

  1. Ahoj Mirku, tomu naprosto rozumím, mám pocit, že jsem vystihl jediné letové „okénko“. Příště 🙂 .

   Na kdy plánuješ zálet? Chtěl bych být u toho. H.

 3. Ahoj Honzo, jo zálet, to je ve hvězdách. Stavím strašně pomalu. Jako panelákový modelář jsem si stanovil limit (chci mít dobré vztahy se sousedy), že hlučnější práce typu broušení, řezání, vrtání a pod. nebudu dělat po 7. max 8. hodině večer. A když přijdu někdy v 6 z práce už toho času moc není. Ale trup a ocasky mám zdárně dokončené (ocasky dokonce i potažené), skoro všech 120 žeber vyřezaných, tak teď to snad už půjde rychleji. Zpestřil jsem si to ještě tím, že jsem se rozhodl dodělat Kuňkadlo (http://eshop.rcrevue.cz/planky-rc-revue/1711-vbs-kunkadlo-158.html), které mi leží na polici tak v 80% rozestavěnosti. Takže chvíli dělám Gothu a chvíli kuňkám 🙂

 4. Ahoj,
  u nás na Slovensku bolo celý týždeň naprosto neletové počasie. Včera sa síce počasie zlepšilo, bolo jasno a skoro bezvetrie, ale už som mal naplánovaný iný program s rodinou. Tak snáď to vyjde o mesiac.

  Bohuš

Komentáře nejsou povoleny.