Vojta píše diplomku


Tento příspěvek je chlubící 🙂 , syn Vojta se na Fakultě elektrotechnické ČVUT v rámci diplomové práce věnuje stabilitě letu a počítačové stabilizaci. Výpočty a modely ověřoval na vlastnoručně navrženém a postaveném modelu. Diplomku dneska odevzdal, tak snad snese trochu publicity 😉 .


Létat chodil ráno, takže jsem ho takto přistihl asi v 6 hodin.


Model je „účelovka“, bachratý trup pro potřebné vybavení, vzepětí křídla lze nastavovat na 0, 2 a 4° (v každé polovině křídla jsou 3 díry pro spojku, každá pod jiným úhlem) …


… ocasní plochy lze posouvat ve značném rozsahu, stejně tak baterii pro změnu těžiště. Mimochodem, model patří fakultě, zaplatila materiál i vybavení.


Srdcem modelu je počítačový modul, který snímá a ukládá letové parametry a také stabilizuje (co to je a co všechno to umí je ale trochu nad mé chápání 😉 ).


Trochu závidím, mě by něco takového taky moc bavilo 🙂 . A taky jsem hrdý, že ta moje letadla vedou konečně k něčemu alespoň trochu užitečnému 😀 .


Takto nějak to začalo, házedýlkem, …


… a první RC. Zamačkávám slzu 🙂 .

Honza
25.5.2018

Komentáře: 2

  1. K tatove pýše a radosti se moc rádi přidáváme, Vojta se předevčírem dedovi marně snažil diplomku vysvětlit. Prarodiče

Komentáře nejsou povoleny.