Letecké muzeum v Burgasu


Při návratu z dovolené jsme na mezinárodní letiště v Burgasu dorazili v sobotu chvilku po šesté hodině ráno. Všiml jsem si vystavených letadel a protože do odbavení zbývalo dost času, popadl jsem foťák a přeskákal parkoviště a příjezdovou komunikaci. Tedy, parčík, ve kterém jsou letadla umístěná, inzerují jako letecké muzeum, ale já měl spíše pocit vrakoviště 🙁 . Když on se obr jako Tu-154 nebo An-12 se asi opravdu těžko oprašuje a udržuje.


Celý týden u moře jsem si pohrával s myšlenkou, že si postavím Delfína jako dmychadlovou polomaketu, a najednou jsem si ho mohl prohlédnout „naživo“.


Vstup vzduchu u Delfína.


Mig-17


Stejně měly ty starší tryskáče hezké čisté tvary.


Mig-21


Tu-154, An-24 a vlevo vykukuje An-12.


Je to impozantní stroj, i zarostlý mechem.


Podvozek An-12.


Celou cestu zpátky jsem přemýšlel, co je toto za letadlo. Trvalo mi to hodně dlouho, než jsem na to přišel – An-14 Včelka. Ty pruhy mi to mohly napovědět 🙂 .


Určitě vhodná modelářská předloha.

V „muzeu“ byly ještě „Andula“ An-2 a vrtulník Mil-2. Nevím, jestli muzeum někdo „hlídá“, muzeem provádí a vybírá vstupné, ráno tam nebyla ani noha a u vstupu žádná brána ani nic podobného není. Pro mě to bylo zajímavé zpestření dovolené 🙂 .


Na letišti jsem si vyfotil ještě Pilatuse PC-12 a Cessnu Citation.


A ještě jednou Pilatus – divil jsem se, co je to za registraci M-SAXY, až doma jsem zjistil, že je to registrace ostrova Man, který ovšem patří k Velké Británii.

Honza
13.8.2017