RCEV Nová Paka – 20. 5. 2017


Předpověď počasí na sobotu děsila, děsila, děsila – až některé vyděsila 🙂 . Přestože všichni přihlášení nepřijeli, 25 pilotů „malých výškoměrů“ je na dané podmínky moc hezký počet.


Tradiční uvítací ceremoniál – při placení startovného bývá soutěžící odměněn, dle vlastního výběru. Nabízí se rozšíření téhož i pro ceremoniál závěrečný 🙂 .


Nástup ve třech řadách. Počasí bylo termickému létání nevlídné, občas nějaká bublinka, jinak padání a opakování. Počasí bylo nevlídné i přistávání, vítr z kopce, tolik nul a veletočů jsem už dlouho neviděl.


Létalo se na tři skupiny a pět kol, na diskuse a focení tedy moc času nezbývalo, ale našel se – my si máme vždy dost co říci 🙂 .


Jirka byl snad jediný, jehož model utrpěl výraznější škodu – na trupové gondole a bohužel i na výškoměru 🙁 .


Martinovi čest a sláva – létá i se synem Štěpánem. Pokud jsem si všiml, byl jediným, kdo trefil strom, naštěstí ne smrk, nýbrž jen listnáč na okraji letiště.


I Míra lepil, jen vytržený šroub, a má v tom, podle svých slov, praxi 🙂 .


A zalepil dobře, v posledním kole z toho byla „1000“ a 4. místo.


Výprava z Ústí/Severky/Chlumce/Suché 🙂 . Rudo, dík, že jsi přesvědčil pány k účasti.

A teď trocha snímků k porovnání stylů i modelů:


Ruda s Djangem…


… Petr s Arnikou …


… Radek s Tilií, a …


… Milan s Daidalem.

Když jsem měřil, tak jsem i fotil. A také obdivoval pilotáž a tiše záviděl, jak někteří umí padat pomalu. Kluci, gratulace!


Studijní výbor (viz Marečku, podejte mi pero) hořických pilotů 🙂 , zcela jistě se hovořilo i o mých výsledcích 🙂 .

Takže: při sestavování Etalona jsem si všiml, že se jeden šroub pro připevnění křídla protáčí. Podrobnější inspekcí jsem zjistil, že šroub držel pouze v epoxidu, ne v matici pod ním. Delší šroub poskytl Martin – dík! No jo, jenže Etalona „neumím“, navíc se s ním dalo tak akorát stát proti větru, což mě vůbec nebaví 🙂 . Tak jsem zkusil Castora, ale ouha, letitá baterka model do více než nějakých 150 m nevytáhla (a to už ji chci nahradit asi 3 roky 🙂 ). Takže menší baterku z Etalona, olova, co se v modelářském baťohu našlo, a najednou to nějak šlo. Inu, lehko na cvičišti, těžko na letišti 🙂 – mám zase o čem přemýšlet.


A fotka na závěr – blahopřeji.

Díky za hezkou soutěž a chutné párky 😉 .

Diskuse na Stoupáku.
Výsledky.

Honza
20.5.2017

Komentáře: 6

 1. „Výprava z Ústí/Severky/Chlumce/Suché ? . Rudo, dík, že jsi přesvědčil pány k účasti.“
  Ukecávání lidí – tak tohle je jedna z mála věcí které mi dlouhodobě jdou 🙂
  Jinak jsem samozřejmě zjistil, že mám ještě hodně co zlepšovat 🙁

  1. Rudo, každý jsme dobrý v něčem jiném 😀 , a vytáhnout Karla a Pavla „až“ do Nové Paky je úspěch jako hrom. Námětů k přemýšlení a zlepšování máme ovšem každý, tedy alespoň já, hodně 🙂 . H.

 2. Ahoj,
  tak koukám, že se to nakonec opravdu obešlo bez deště. Jsem na sebe naštván, že jsem vyměkl a nejel. Mohl jsem být ten 26. s nějakými zkušenostmi k tomu 😀 .
  Papíra

  1. Ahoj Vláďo, zkušeností bys asi moc nenabral, stát proti větru určitě umíš 🙂 . I když, čekali jsme vás 🙂 . Takže asi až v Chomutově, co? H.

   1. V Chomutově bohužel taky ne, to jsem na dovče. V plánu mám až Brannou nebo Lány, nebo obojí.

   2. I stát proti větru se musí umět 🙂 případně na to být dobře vybaven.

Komentáře nejsou povoleny.