Sranda soutěž RCEV Manušice – 20.11.2016


Další kolo Django Cupu, tentokrát uvedeného pod názvem „Sranda soutěž RCEV Manušice“ uspořádal dnes Vláďa Papírník a kolektiv. Soutěžili jsme sice jen čtyři, ale Django má už hodně členů manušického klubu, prý (nebo možná) se příště přidají.


Aleš sice začal s Tilií, ale po zásahu vyšší moci…


… si do lesa došel pro zbytky a domů dojel pro Djanga 🙂 . Vyšší mocí byl pravděpodobně přetížený regulátor a následný výpadek napájení.


Vláďa – konstruktér, výrobce, pořadatel.


Jirka s Etalonem (jsem zvědavý, jak dlouho bude lákání Djanga odolávat 🙂 ).


Létali jsme v jediné skupině celkem sedm startů. Role startéra se zhostil Marek, odpočítal nám začátek, zapisoval si na kus papíru, kdy kdo přistál (a případně i odstartoval, pokud se opakovalo 🙂 ) a výsledky zadával do Sorgu. Mezitím stačil i fotit (viz facebook).


Buřty patří k manušické partě již neodmyslitelně. K rozdělání ohně posloužila již čekací pauza po druhém kole, kdy Aleš hledal náhradní model a poté do něho přendával vybavení.

Idylku „kazilo“ jen počasí, zima a vítr 🙂 a nevyzpytatelná termika. Na zimu platil oheň, s termikou jsme se prali každý jinak. Byla totiž dost úzká a dost rychle se rozpadala. V padání na čas s lehouši soutěžit nemohu, tak jsem se snažil chodit s termikou, někdy se to povedlo, někdy ne, ale „stát jako hydrant“ neumím a nebaví mě to. Na dokreslení – po soutěži se objevilo hejno káňat. Odstartovali jsme k nim, Vláďa s Djangem, já se Soliusem. Po chvilce Vláďa odpadl, já si mohl přimotorovat, ale ačkoliv jsem se držel s ptáky (myslel jsem si), oni neustále získávali výšku minimálně 2x rychleji než Solius. Dobrá škola, námět k zamyšlení a důvod chodit létat za každého počasí 🙂 .

Kluci, díky moc za příjemně strávenou neděli. Příště přijedu zase 🙂 .

Honza
20.11.2016

Komentáře: 8

 1. Ačkoli nás vždy vyklepneš, tak jsi samosebou vždy vítán. Snad do konce roku dáme ještě jednu rundu

 2. Taky sem klucíí o víkendu potrénoval.
  Máme umytý vokna, vypucovaný žaluzie a vypraný záclony. Jo a vyráběl sem bramboráky.
  Tak doufám že snad příště!

 3. Vláďo, mně se nejvíc líbí sledovat, jak za sebou strháváš ostatní manušické borce, děláš skvělou práci. Přijedu vždycky a rád. A vezmu nějaké ceny (samozřejmě za druhé a další místo 😉 ).

  Rudo, to chceš srovnávat průhledný okno s ukradeným stoupákem??? Nevěřícně kroutím hlavou 😀 . Ale chápu, já dělal v sobotu horníka s příklepovkou, akorát jsem rubal beton z paneláku 🙂 . Příště…. 🙂 .

  H.

  1. Já někdy dokážu být fakt přesvědčivý, to zase jako jo, jenže jen někdy :-). Ale máš pravdu, že se sem tam někdo nechá strhnout. Jenže ono je to spíš tím, že vidí jaká je to celkově fakt zábava, pohoda a vlastně strašně celkově jednoduchý. Snad příště budou další soutěžící. Jo a Rudo, omluvenku můžeš přívést hned příště v podobě 10kg bramboráků. No tak aspoň 5kg 🙂
   Papíra

 4. Moc pěkná agitační akce RCEV. Co se týká té smutné události, tak na bezradný pohled toho, kdo přetížil schopnost palubní napájení mám v šuplíku meducínu. Podmínka stálého letového zdraví je, že se musí užít předem.

 5. Ahoj Milane, díky za „meducínu“ 🙂 . Když oni chlapci tahají 22 A přes 18 (a ještě k tomu čínských) ampérový regulátor a k tomu ještě z tříčlánku. Ale mám takový pocit, že si touto fází vývoje musí projít každý 😉 . H.

 6. Ouha. Tak to se ještě držel co mohl, pokud předpokládám, že nějaký trénink asi byl.

Komentáře nejsou povoleny.