RCEX16 – výsledky 10. kola

1. Honza 204
2. Mirek 332

Excelový soubor s výsledky.
(Prosím kontrolujte – děkuji).

Jsem rozpolcen, vážně se zabývám myšlenkou, že už příští ročník nevyhlásím.

Na jedné straně má RCEX i v současné podobě dva klady – organizace vlastně nic nestojí a okruh účastnících se pilotů je stabilní a věrný, moc se mi líbí, že když někdo kolo z nějakého důvodu nestihne, tak to napíše. Dík 🙂 .

Na druhé straně – je to ještě soutěž, když létáme dva nebo tři?

A dál už mám jen otázky:
Co by se dalo udělat, aby nás létalo pravidelně alespoň pět.
Možná, že jsme už tak zlenivělí, že nechodíme létat „jen tak“. Možná je to otrava měřit si čas, když jdeme létat „jen tak“. Možná nemáme správné podmínky pro termické létání (což je můj případ, tady v Liberci jsou všude kopce, za rovinou musím daleko). Možná chtějí všichni létat jen na jedno nastoupání, protože trénují na výškoměry. Možná jsou pravidla blbá, protože je v nich přepočet na výkon. Možná o RCEX lidé nevědí.

Napadá mě přepočet úplně zrušit, za sekundu motoru by byl 1 bod bez ohledu na výkonové zatížení. Stejně máme všichni plus minus stejné modely pro výškoměry. A pokud někdo přijde s „nabušeným efpětbéčkem“, budiž mu přáno. A „plechovky“ už taky moc lidí nelétá.

Dále mě napadá převést soutěž na Stoupák nebo jiné fórum, aby se o soutěži dozvědělo více lidí.

Co vy na to?

Díky,

Honza
13.11.2016

Komentáře: 4

 1. Ahoj Honzo, co se mne týká, tak já jsem pro pokračování. Je pravda, že letos jsem víc vynechával, než létal, ale po pravdě, já toho letos nalétal obecně strašně málo. V podstatě když si odmyslím závody, tak bych spočítal na prstech obou rukou, kolikrát jsem se vypravil na louku (taky tomu odpovídají výsledky). A když už jsem se na louku vypravil, tak to bylo i díky RCEX.
  Myslím, že úvaha o tom, že lidi o RCEX nevědí, má něco do sebe. „Propagace“ třeba na rcmanii by nové duše přilákat mohla. Na Stoupáku nevím, tam jseš ty i Tvoje stránky „profláknutý“ ;-), takže o RCEX asi většina lidí, co na Stoupák chodí, ví.

  1. Ahoj Mirku, dík. Přemýšlel jsem taky spíše o rcmanii, ještě jestli si vzpomenu na heslo 🙂 . Uvidím, ještě mám 6 týdnů čas. H.

 2. Ahojte,
  mna ste tu este necitali a priznam sa, ze som o tomto ani netusil. Lietam v Ziline a s Bohusom Belanom som sa na letisku videl len raz (a ak toto cita, tak sa stavim, ze nevie o koho ide :))
  Ale preco pisem. Len vcera som sa dozvedel, ze existuje korespondencny format sutaze a aj to len celkom nahodou v ramci nejakej diskusie.
  Od buduceho roka by som sa chcel zacat zucastnovat F5j 400 sutazi. Model este nemam, tak netusim, ci zachytim cely rok a ani si nerobim nadeje na velke vysledky.
  Ak bude tato sutaz pokracovat, tak sa mi paci myslienka zapojit sa. Nemusim cestovat a mozem sutazit. Ved to je uzasny napad :).
  Dianie a vyvoj situacie budem sledovat.
  RAdo

  1. Ahoj Rado, prima 🙂 , bude nás víc. Jinak v RCEX můžeš lítat i s EasyStarem, s letadlem si tedy, alespoň pro korespondenční soutěž, hlavu lámat nemusíš. Silnou termiku v Žilině přeje H.

Komentáře nejsou povoleny.