RCEV Suché – 20. 8. 2016


V modelářském ráji u obce Suchá mezi Ústím nad Labem a Teplicemi uspořádal MK Severka elektrovětroňářský víkend, v sobotu se létaly malé výškoměry RCEV, v neděli následovala „plnotučná“ F5J.


Většina pilotů, až na pár výjimek (třeba mě 😉 ) proto přijela s velkými i malými modely a hlavně stany. Blokovaly výhled 🙂 .


V sobotu se sešlo 19 pilotů.


Mezi nimi (po hóóódně dlouhé době) i Ruda Vybíral – autor asi nejrozšířenějšího modelu ve startovním poli – Tilie 25. Ruda představil i nové „jéčko“ EOS 2.


Počasí jsme si užili od každého trochu. Ráno zataženo, potom krátká přeháňka a nakonec teplý letní den. Vítr byl příznivý, slaboučký a proměnlivý (takže se mi občas povedlo přistávat po větru 🙂 a občas pilot odstartoval na druhou stranu, než fotograf očekával). Zato v neděli u nás celé dopoledne lilo, byl jsem rád, že jsem se na F5J nehlásil (tzv. rodinné a pracovní povinnosti 🙂 ).


Organizace soutěží v Modelparku chce vždy být dokonalá. V něčem se to daří, zázemí je nesrovnatelné s jakýmkoliv jiným modelářským letištěm (alespoň z těch, kde se pořádají soutěže elektroletů), stánek s občerstvením bývá jinde také spíše výjimkou. Odvrácenou stranou je potom bezradnost při výpadku proudu a také jistá rozvleklost soutěže (příště si s sebou vezmu práci 🙂 ). Když se v Modelparku končí s létáním, bývám jindy už dávno doma 😉 . Sebekriticky ale uznávám, že většina lidí na letišti zůstávala a že trpělivost není mou silnou stránkou 🙂 .


Naše soutěže elektroletců začínají připomínat spíše výlet klubu důchodců. Závidím starým pánům jejich vitalitu, ale nějak se nemohu zbavit dojmu, že náš průměrný věk se každým rokem o rok zvyšuje 🙁 . Naši synové to asi nezachrání. Vojtu sice létání baví, ale jiných zájmů má ještě víc. Nicméně, kdybych měl tu moc ovlivňovat kategorie, zkoumal bych důvody, proč nás nepřibývá. Nebo alespoň otevřel diskusi na takové téma.


Dostalo se mi následujícího poučení od zkušeného pilota: “ Není důležité, co nalítáš, ale co ti napíšou“, prý zkušenost z mezinárodních závodů. V Suché byli opravdoví časoměřiči, a neúplatní 🙂 .


Výměna zkušeností 🙂 . Snad už poslední dnešní povzdech – trochu nostalgicky jsme vzpomínali na dobu před pár lety, kdy v Suché vždy vládlo nadšení a legrace. Možná je to kategorií, možná je to tím, že už na letiště nechodí ta má správná parta (kde je konec ústeckým eNkařům?), možná stárnu.


Radek s vlastním modelem startuje …


… a přistává 😉 .


Ruda s Djangem č. 2 (už mě začíná mrzet, že jsem odmítl nabídku stát se testovacím pilotem tohoto modelu – ale jen trošičku 😉 ).


Synem Vojtou jsem začal, tak jím i skončím, zde donutil Jardu k zalehnutí 🙂 . Ono se bez klapek opravdu přistávalo za daných podmínek trochu hůře, model sice krásně drží směr (proto ta „čára“ v RCEN 🙂 ), ale buď nedojede nebo přejede.

Mně se létalo 5 kol fajn, potom jsem už ztratil koncentraci (jako vždycky 😉 ) a „zbyly“ na mě brambory. Tedy, já byl překvapený, ale třeba jen zblbnul SORG 😉 .

Děkuji pořadatelům okolo Rudy za pěknou soutěž.

Diskuse na Stoupáku.
Výsledky.

Honza
22.8.2016

Komentáře: 2

  1. Ahoj Honzo, opět krásně a výstižně napsáno. Jako vždy 🙂
    A díky za tvojí pochvalu, ostatním ji budu tlumočit. Sám už čekám na nějakou naši soutěž, která klapne bez jediného zádrhelu. Budiž nám malou omluvou fakt, že proud patrně „vyhazoval“ někdo z připojených soutěžících.
    Ohledně počasí a neděle se sice můžeš chlácholit ale udělal si velkou chybu. U nás to kupodivu celkem ušlo. Pršelo hlavně už v noci a během dne nás trefila v podstatě jen jedna větší přeprška kolem jedné hodiny. Jinak se na nás přišlo několikrát podívat i sluníčko.
    Já myslím že i u výškoměrů je hodně dobrá parta lidí, jen při soutěži samé je potřeba mnohem více soustředění než třeba u ENek. Takže není tolik legrace na place. O to víc si to vynahrazují večer po soutěži 🙂

  2. Ahoj Rudo, já děkuji za pochvalu 😉 . Ohledně neděle se nechlácholím, (a) tady u nás opravdu lilo celé dopoledne, (b) nelze být jedním zadkem na dvou posvíceních 🙂 , věděl jsem dopředu, že v neděli nebudu. H.

Komentáře nejsou povoleny.