Dobový letecký den Mladá Boleslav – 11. 6. 2016


O leteckém dnu mi řekl kolega z práce, že prý v Mladé Boleslavi uvidím program jako nikde jinde a navíc bez tlačenic u stánků s pivem. Co se první části tvrzení týká, měl pravdu. S návštěvností už jsi tak jistý nejsem 😉 .

Na mladoboleslavské letiště jsme dorazili brzy, takže jsme mohli sledovat přílety exponátů i přílety (a příjezdy) diváků a obdivovat vystavená letadla, automobily i bojovou techniku.

Hlavní program byl bez nadsázky dechberoucí, od parašutistů, přes větroně historické i akrobatické, vystoupení modelářů (dvě fotky níže zabírají modely, poznáte které?), stíhačky staré i moderní, až po akrobacii Martina Šonky a průlety současných dopravních letadel. Nejstarší předvedený stroj pocházel z roku 1909 (letadlo Metoděje Vlacha, po němž se celý spolek organizátorů okolo Vladimíra Handlíka, takto bývalého excelentního maketáře, jmenuje) až po nejžhavější současnost v podobě Gripenů AČR.

Pihy na kráse jsem zjistil dvě: komentátor dost často „kecal“, asi by se jich při akci takového rozsahu mělo vystřídat víc, a obsluha u jednoho ze stánků byla velmi, velmi nerudná.

Fotky jdou chronologicky, nějak jsem nesvedl je uspořádat a okomentovat, zážitky z programu jsou příliš živé 🙂 .

Další letecký den na stejném místě bude za dva roky – doporučuji a organizátorům dávám 100 bodů ze 100 🙂 .

Fotek je celkem 65 🙂 , užijte si je.

Komentáře: 3

  1. Naprosto dokonalý a úžasný fotky, příští rok dej pls určitě vědět po svém okolí, až se to bude zase chystat…!!!

  2. Ahoj Radku, až z 2 roky, příští rok bude přeci mistrovství v Chomutově 🙂 . H.

Komentáře nejsou povoleny.