RCEN – Roudnice n. L. 26.9.2015


Roudnická enka již několik let po sobě uzavírají sezónu soutěží a zahajují sezónu dílenskou. V sobotu se za téměř ideálního „enkařského“ počasí (jen slabý vítr a zatažená obloha, aby se dalo létat vysoko 🙂 ) sešlo 11 pilotů.


Létalo se ve ve dvou skupinách, jen bylo před soutěží nutno zaimprovizovat a postavit 6. čáru. Netušil jsem, že jsou lidé, co si vozí pásku s sebou, Rudo, dík!


Oním jedenáctým (a původně nepřihlášeným) pilotem byl totiž můj syn. Sice se cukal, že létat nebude, a že to neumí, a že ho to nebaví, ale nakonec se nechal přesvědčit (k mé velké radosti).


Protože se mu i s EasyStarem podařilo dvakrát přistát do pásu (a jednou vyjel „jen asi“ o půl metru), doufám, že ho to konečně chytí. Vždyť jak říkal Paul MacCready, koho nezajímají modely letadel, musí mít někde nějaký uvolněný šroub.


Tajemství úspěchu ovšem tkví i v této zvětšené „plácačce“.


Soutěž byla původně vyhlášena jen na 4 kola, ale protože odsejpala jako po drátku, nakonec se odlétalo i to „škrtací“ páté kolo. Karlovi k zaznamenávání výsledků i výpočtu konečného pořadí stačila Á-čtyřka a tužka.


Na ploše byl fofr, občas si někdo vyžádal pauzu na nabíjení, ale jinak nebyl čas ani na jídlo 🙂 .


Jediný kompozitový stroj na letišti létal Petr Cejnar. V prvním kole havaroval s Daidalem, tak musel improvizovat. Je to krásné, když proti sobě letí EasyStar a kompozit. I kvůli tomu mám RCEN rád.


Ono zase úplné bezvětří nebylo, některým pilotům je těch 30 m přistávacího pásu málo vepředu, jiným zase vzadu.


Na letišti probíhala vedle normálního leteckého provozu a naší soutěže ještě soutěž v orbě. Prý jde o to, kdo vyorá brázdu nejrovnější. Hmmm, chtěl jsem se jít podívat, ale spěchali jsme ještě do Manušic skočit si s ASW. Jeden let jsem „předvedl“ i v Roudnici, vychutnal jsem si ho, je to fakt úplně něco jiného než modely malé a menší.


A kdo vyhrál? Honza Micka s neuvěřitelným skóre 1550 bodů, to je ztráta pouze 10 bodů ve čtyřech kolech! Blahopřeji.

Já létal nesoustředěně a s hloupými chybami typu přistávání 4 sekund po limitu. Poslední kolo jsem navíc měl opravdu škrtací, když už jsem měl sestavené ASW a těšil se do vzduchu. Možná jsem měl letět poslední kolo s ním 🙂 .

Děkuji moc Roudnickým za hezkou soutěž i tu láhev vína a už se těším na příští sezónu. Sice jsem měl ještě v plánu létat tuto sobotu v Hořicích, ale pracovní povinnosti mi to neumožňují.

Honza
1.10.2015