RCEN – Roudnice n.L. 28.9.2014


Bezprostředně po sobotních „véčkách“ v Hořicích následovala v neděli na sv. Václava soutěž v Roudnicích. Ne, nebyla vrtulníková, nýbrž „přistávací na čáru“, aneb RCEN.


Pilotů se sešlo 12, ale ta mlha. Ráno v Hořicích byla jasná obloha, před Mladou Boleslaví spadla mlha, v Praze se na chvíli vyjasnilo, ale na roudnickém letišti byla deka až na zem. Honza „zalétával“ starý model, tak do 20 metrů to šlo 🙂 .


Když nešlo létat s větroněm, tak alespoň s EPPákem – zde předvádí průlet na zádech nízko nad zemí.


Jak se mlha zvedala, zkoušelo poletovat čím dál víc pilotů. Jarda si nastavil pípák na minutu a piloval přistávání. Jak už bývá pravidlem, trénink se mu vyplácí 😉 .


Zatímco Tonda opatrně poletuje, Vašek odstartoval, píchl mrak a po neřízeném přistání model rozbil 🙁 . Soutěž pro něho tak skončila předčasně. Naštěstí v Roudnici je vždy se na co koukat, jde o letiště s živým provozem skutečných letadel.


Vodorovná dohlednost byla veliká, ale svisle se dalo tak do 100 m. Ale nosilo to, desetiminutové lety v malé výšce nebyly problém.


Okolo 11. hodiny se objevilo sluníčko, obloha zmodrala a začalo se létat.


Na letiště se chodí nejen létat, tolik hub jsem, asi nejen já, ještě neviděl. Jen doufám, že to byly žampiony a ne muchomůrky 🙂 .


Ústecké depo. Vím, nejste z Ústí 🙂 , ale létáte dobře. Na bednu se mezi Jardu a Rudu vklínil Honza Micka. Povšimněte si, jak se v průběhu dopoledne odkládalo šatstvo 🙂 . Ačkoliv byla soutěž původně vyhlášena pouze na 4 kola, nakonec se rozhodlo odlétat letů pět. Dle „hlasování“ bylo možno usuzovat, jak na tom kdo po oněch 4 kolech byl 🙂 .


V Roudnici mají ceny vždy hodnotně užitečné 🙂 .

Mně se vůbec „nedařilo“. Uvozovky tak jsou proto, že jsem byl vzteklý až hanba 🙁 (z důvodů nesouvisejících s modely), a když se člověk na létání nesoustředí, tak to prostě dobře dopadnout nemůže. Tedy, první a poslední let dobré, mezitím jeden minutový let, jeden asi o 30 sekund nedotažený let a jedno vyjetí ze sektoru. Dobře mi tak 😀 . Omlouvám se kolegům i pořadatelům za svou nespolečenskost, polepším se. A to už zítra, na poslední letošní soutěži RCEV – přijeďte! V Roudnici soutěže pořádat umí, dík.

Vlákno na Stoupáku.

A nakonec ještě pár fotek skutečných letadel.

Honza
3.10.2014