RCEN – Úpice 9.8.2014


Další krásně, po modelářsku, strávená sobota, tentokráte u Studence s kategorií „přistávání na čáru“ a to díky Petru Lokvencovi a kolektivu. Pilotů se sešlo 10, pořadatelů jen o trochu méně, RCEN je opravdu čistá pohoda 🙂 .


Nejdelší cestu vážili již tradiční (byli i vloni) účastníci Jarda s Rudou „až z Ústí“ (i když ani jeden z nich vlastně z Ústí není 😉 ). Jarda mě v Hořicích po soutěžním letu F5J připodobnil k drahému psu, tak moc se mi třásly ruce, tento svůj výrok však překonal slovy na Rudovu adresu „Ty bys mohl cukrovat buchty“.


Ruda řídí, Jarda radí, Petr měří. V Úpici je vždy dost časoměřičů, jak to kluci dělají? (Po „oficiální“ soutěži si to ještě pořadatelé rozdali mezi sebou s EasyStary 🙂 ). Jinak Ruda doplatil na to, že je zvyklý poslouchat, když uposlechl pokynu „klesej“ a …přistál brzy 🙁 .


Míra se mi svěřoval, jak rozbil Pike Perfectiona, ach jo. Ale v Úpici už byl skoro veselý a v neděli na domovském letišti v Lomnici nám to všem natře!


Jirkovi jsem vyčítal jeho nefotogenický styl odhozu (pro srovnání viz Petra D.). Bránil se tím, že je už starší pán. Bohužel mu musím dát za pravdu, že stárneme a nová krev nikde (až na Rudu a Martina P.). Dělali jsme si srandu, že za chvíli budou junioři do 60 let 🙂 .


Jirka s Vertigem, F3F, 3 kila, asi to není nejvhodnější model pro soutěž v přistávání, ale létat se s ním dá (v RCEN se dá létat se vším 😉 ).


Naproti tomu nejvíce modelů byla „káčka“, Ivan už ví, že to nebude úplně ono – viz hru stínů pod modelem.


Největší „zdržovač“ 🙂 ve startovním poli, ale byl vedle Jirky jediným z Úpických, který se postavil na start s modelem, a taky – v RCEN se čeká a rádo!


Odměnou vítězům je v Úpici tradičně med osobně stočený a podepsaný (nasbíraný ne 🙂 ) Petrem. Pořadatelům čest a sláva a poděkování za hezky prožitý den, či jeho lepší část 😉 .

Já chtěl poprvé létat soutěž s Orionem, ale foukalo a já nebyl při tréninkových letech schopen trefit letiště. Castor ale zalétávat ani radit nepotřeboval 🙂 . Popravdě nepamatuji, že bych škrtal let s přistáním za 30. Forma určitě nevydrží věčně, tak si stupně vítězů vychutnávám, abych měl na co vzpomínat, až zase spadnu tam, kam přirozeně patřím 😉 .

Výsledky

Honza
11.8.2014

Komentáře: 3

  1. Přijmi ještě jednou velkou gratulaci od nás ponížených 🙁
    Na přespříští víkend budeme muset něco vymyslet, nebo se nebudeme moct na letišti ani ukázat.
    Musím ale sportovně uznat že soupeři létali a hlavně přistávali naprosto úžasně a nedělali (narozdíl ode mne) moc chyb.
    Odkaz na fotogalerii: http://kovyr.rajce.idnes.cz/RCEN_Studenec_2014/

Komentáře nejsou povoleny.