Drobky – 23.3.2014


Pořídil jsem si ještě jedno rádio, tentokrát DX5e. Vysílač DX9 umí v módu učitel-žák přijímat vysílací signál jiného vysílače a předávat jej dále k modelu. Výhodou by mělo být to, že učitel se žákem nemusí stát u sebe, ale mohou se „potloukat“ po ploše.

Se synem stavíme Easy Stara a jde nám to poměrně pomalu (a to se na krabici píše, že ho lze sestavit za 2 hodiny 😉 ), ještě tak týden, dva. Jak bezdrátový přenos učitel-žák funguje ještě napíšu, až jej vyzkoušíme. Vlastní vysílač DX5e je vzhledově i vybavením „low cost“, zvláště ve srovnání s DX9, ale dobře se drží, kniply chodí přesně a na napájení stačí 4 tužkové články, ne 8 jako před „několika málo lety“.


V posledním čísle FMT je reklama na F5J „speciál“ K3000 od firmy Pollak. Vypadá to jako Bubble Dancer 🙂 . Podle mě je dobře, že se objevují alternativní modely k celokompozitům, navíc si myslím, že v F5J budou i dřevěné modely konkurenceschopné. Uvidíme. Jinak firma Pollak prodává i modely Shock, Aspire, Kappa 35 a jiné, takže by mě ani moc nepřekvapilo, kdyby se ukázalo, že i K3000 se vyrábí u nás.

Vybírám si velkého větroně. Myslím velkého, 4 m, 5 kg, polomaketu. Nějak jsem došel k závěru, že pořídit si velký speciál na F5J mě nikam neposune. Velké větroně se u nás v České Lípě hodně létají (i když hlavně aerovleky, já ovšem chci elektru – F5G?), doufám, že se mi to bude líbit. Co mě ale zaujalo, že kompozitovou polomaketu lze pořídit za nějakých 700 EUR, zatímco „jéčkový“ speciál s třetinovou hmotností stojí klidně dvojnásobek. Divné, ne?

Nemám místo a nemám je kam dát. Pokud byste měl někdo zájem o některý z modelů níže, dejte mi prosím vědět.
Havran (fotka třeba zde)
Majna
Aircoupe
Cougar
Pitts

Dneska u nás na „letišti“ byly 2 °C a padal sníh se sněhem, takže z létání nebylo nic. Tak alespoň pár fotek (bez komentáře) modelů, se kterými se u nás létalo v minulých 14 dnech hezkého počasí.

Honza
23.3.2014

Komentáře: 9

 1. „…takže by mě ani moc nepřekvapilo, kdyby se ukázalo, že i K3000 se vyrábí u nás…“

  K3000 vyrábí Karel Svoboda z Havl. Brodu, loni v září se chvíli ukázal na soutěži F5J tamtéž, ale pak odjel na nějakou svatbu či podobnou akci… 😀
  http://www.hobbyarena.cz/page2.php

 2. Jendo to jsou masáže,ty mi umíš sázet brouky do palice!!!!!!!
  K3000 kvůli tomu nebudu spát.Jak to teda bude, budeme lítat F5J?????????
  K3000 je ispirace,něco takového bych dokázal postavit.Ale samozřejmě až přez zimu.
  Děděk

  1. Jirko, F5J se létat bude. A malé RCEV (2.5 m) taky 🙂 . Jdi do něj! H.

 3. Mám novou DX7 G2 s bezdrátovým přenosem učitel/žák – a pak druhou DX6i – propojuji je kabelem, neboť jsem si myslel, že pro použití bez kabelu musí mít obě wifi – koukám, že tu propojujete DX5e bez kabelu..to tedy znamená, že stačí, aby jen jedna vysílačka měla wifi? děkuji

  1. Pavle, funguje to, DX9 s DX5e naprosto bez problémů. Stačí, když má učitelský vysílač vestavěný přijímač, na který „chytá“ signál žákovského vysílače. H.

Komentáře nejsou povoleny.