Autonomy – Hořice 4.8.2012


V sobotu 4. srpna se náš slavný tým „Chvostoskoků“ sešel na letišti v Hořicích na soutěži Autonomy.


První dorazil Mirek, já byl druhý a Petr už se také blíží :-). Na letišti už ale byla parta „historiků“ pročesávající blízkou kukuřici v marné snaze nalézt model kategorie Texaco (Motor Cox 0.8 ccm Texaco byl kdysi mým prvním „spalovákem“ – „ještě ho mám skovanej“).


Mirek létal s Daidalem 230 v RCEK konfiguraci. Jedinou změnou byl „poloviční“ plyn na stoupání – funguje to. Model je nádherný, něco přes půl kila na 2.3 m rozpětí – to se jen tak nevidí.


Petr létá všechno s NYXem – mění jen baterku: na Autonomy dvojčlánek, na F5J tříčlánek a EURO kdysi létal se čtyřčlánkem. V podstatě nefoukalo, takže se létalo rovnou směrem, kde pilot tušil stoupák.


Petr se ale opět nevyhnul problémům – tentokrát zapříčiněným křidélkovým servem. Je zajímavé, co vše je potřeba k výměně serva :-).

Já použil Castora s Axíkem napřímo, ale zato jen na půl plynu. Model moc nestoupal, odhadem do 2 m/s, ale zase se dobře poznají stoupáky. Stopky ve vysílači mi ale půlku plynu „neberou“, takže vás protentokrát ušetřím statistiky.

Dopadlo to takto:

Pilot Počet celých letů Počet přesných přistání Poslední let [sec] Celkem
Honza 16 13 316 6596
Petr 15 12 132 6012
Mirek 12 10 0 4720

Dohodli jsme se, že projekt „Autonomy v Česku“ po 4 letech ukončíme 15. září v Manušicích, alespoň si uvolníme ruce pro nové nápady. Přijeďte se rozloučit!


O naše žaludky se postaral Pavel, o pitný režim potom Petr a Gambrinus (v tom horku vychlazené pivo opravdu „bodlo“ 😀 – taky není pilot zbytečně nervózní, že plýtvá drahocennou energií :lol:).


Po soutěži nám Petr ukázal, že umí i akrobacii. Prý prohledal šuplíky a podle nalezeného vybavení si vybral stavebnici závodního letadla Nemesis. Model nemá kryt motoru, protože přesné vyosení motoru se ještě hledá.


Blaníky opět létají, alespoň tam, kdy zrentgenovali nosníky, jsem rád :-).

Honza
6.8.2012

Komentáře: 3

 1. Ahoj
  Bohuzel jsem byl na dovolene, takze jsem se nemohl zucastnit. Skoda ze Autonomy konci a ze s vic nerozmohla. Snad aspon dorazim do Manusic na rozlucku.
  T.

 2. Jak jistě mnozí tuší, všechno to bylo trochu jinak…
  Po deseti startech to vážně hrozilo, že bych mohl ohrozit Honzovo vítězství, proto jsem odborným zásahem do programu vysílače nasimuloval závadu serva a ještě bravurním pilotním manévrem nakřápl trup při přistání. Tím jsem celou situaci zachránil a po nutné opravě jsem se již ukázněně zařadil na druhé místo 😀 .
  Věřím, že mi to v Manušicích Honza oplatí stejnou mincí…

  1. „Ordnung muss sein“, to se nedá nic dělat :lol:. Budu si Tvé rytířské gesto pamatovat a jednou se Ti královsky odměním (jak že to říkal princ Drsoň?), třeba už v Manušicích ;-).

   Díky moc za hezký den a láhev z Kobylí, H.

Komentáře nejsou povoleny.