Pozvánka na Autonomy 6. května 2012

Přeloženo na 27. května 2012

Místo: Manušice u České Lípy
Doba: 6.5.2010 asi od 9:30 (soutěžní okno asi tak od 10:00 do 13:30)
Kategorie: Autonomy (někdy označovaná jako RCEE) (pravidla v pdf) nebo v liště nahoře

 1. Prosím o přihlášky (jméno/kanál – jako komentář k tomuto příspěvku nebo e-mailem na jan.kubica@rcex.cz nebo telefonem či SMS na 602437340), byť i jen předběžně (v případě kolize kanálů má dříve přihlášený pilot prioritu).
 2. Diplomy pro vítěze a ceny pro každého budou, občerstvení také, pití si přivezte vlastní. Vklad bude 50 Kč.
 3. Pokud „nebude“ počasí, tak si ponechávám právo soutěž zrušit nebo přeložit. Létat termiku bez termiky je trapné.
 4. Protože pravidla nejsou oficiální (jde tedy o „sranda soutěž“ ;-)) a protože zájem o létání projevilo několik nových pilotů bez „správné“ baterky, rozhodl jsem se povolit i létání na „čas motoru“ ve smyslu poznámky pod čarou (v pravidlech).

Honza
22.4.2012

Komentáře: 13

 1. Předběžně přihlášení:
  Franta H. – 2.4 GHz
  Petr D. – 2.4 GHz
  Petr B. – 78.k
  Honza K. – 84.k
  Jarda I. – 65.k

 2. Předpověď počasí nic moc (tedy úplně špatná 🙁 ). Ach jo. H.

 3. Petře, v sobotu asi půjdu do práce :-(. Vím, že je to trapný, ale je to tak. Rozhodnu zítra večer, ale neděle je předpovězená jako špatná už dlouho, tak to rosničkářům asi vyjde :-(. Co dál – přesunout nebo zrušit? H.

 4. Pokud by to šlo přesunout, tak relativně volný je víkend 26.-27.5., na EC do Maďarska asi nikdo z autonomáků nepojede?

 5. Jo, souhlas. Tuto neděli 6. 5. 2012 Autonomy nebude, přeložíme soutěž na neděli 27.5. H.

 6. Dobra zprava (pro me), pravdepodobnost moji ucasti na akci se tim mnohonasobne zvysila. Zapsal jsem si do kalendare.

 7. Autonomy za týden!

  Podařilo se mi přemluvit dceru, že upeče koláč a taky slíbila, že bude opékat buřty, abychom mohli v létat v pohodě a bez strachu, že na nás nezbude 🙂

  Upozorňuji, že není potřeba mít „správnou“ baterku, lze létat i na čas motoru vypočtený z příkonu a letové hmotnosti. Autonomy je tak pro každého.

  Koupil jsem váhu (žena si jí vybrala, ale půjčí mi jí :-)). Takže vím, že Castor váží bez baterky 872 gramů. Potřebuji tedy baterku max. 117 gramů. Měl jsem doma už asi 1/2 roku „nosorožce“ 2S-2150, ale vážila 123 g. Naštěstí mě napadlo zkrátit dráty – původní konektor s půlkou vodičů má 7 g. S novými konektory a suchým zipem jsem se dostal právě na 117. Stejně mám ale pocit, že by stačily i dráty polovičního průřezu.

  Teď ještě počasí, držte palce!
  H.

 8. Předpověď počasí je zatím zajímavá, očekávám duhu… 9% oblačnosti a přitom déšť ??

 9. K tem burtum – taky jsem chtel navrhnou nejakou zmenu v organizaci opekani, protoze jsem uz 2x nestihl dolitat motorovy cas v limitu. Treba posunout burty az po skonceni casoveho okna (pred vyhlasenim vysledku) ??

  Jinak koukam ze zbrojite, taky s tim budu muset neco udelat, ale moc casu uz nezbyva.

  Ohledne pocasi – tyden dopredu jeste vedi predpovednici houby, ve ctvrtek uz bude konkretnejsi predpoved.

  1. Tomáši, nepleť si zbrojení s doháněním zanedbané údržby :-), měnil jsem včera kolečka v jednom servu, bůhví, jak dlouho jsem s tím létal.

   A co se nestíhání týká, neboj. Vymyslím něco úplně nového ;-). H.

   1. Ano, zanedbana udrzba, to znam dobre…. kolecko v servu jsem vymenil uz pred 14 ti dny (ale az po te, co jsem privezl model na letiste a az tam zjistil, ze se jedna klapka pohybuje zcela volne).
    Pred tydnem doslo k tomu, k cemu se uz 2 roky schylovalo – plastove matky v trupu pro ocelove srouby drzici kridlo se definitivne vyzvejknuly. Vcera jsem to odvrtal a dal tam kovove. Ted uz zbyva“jen“ zajit do obchodu pro novou baterku 2100, zestihlit ji na 116g, predelat elektroinstalaci v trupu (jine konektory na kridlo, aby se tam vetsi baterka vesla) a v nedeli rano nezaspat… 😉

  2. Tomáši, s předpovědí počasí je to zamotané… od neděle se sice asi třikrát změnila, ale dnes už je zase stejná jako byla v neděli, jen vítr se trochu stočil od východu. Pokud by to vydrželo, bylo by to ideální 😀 .
   Nechápu to vaše odlehčování baterek, já tam klidně nechám 250g… 😆 😆

Komentáře nejsou povoleny.