Drobky vánoční

Konečně jsem opravil Vira – po 2 měsících zase létá. Vymyslel jsem si totiž, že postavím novou gondolu na míru, ale výsledek neuspokojil mé estetické cítění, tak jsem vyhrabal trosky gondoly původní a za tři dny byl model opět letuschopný. Na první svátek vánoční jsem si dokonce zalétal i v termice, tedy než se obloha zatáhla a začalo pršet. Dnes jsem poladil výchylky a jsem připravený na poslední kolo RCEX, jen aby se to sluníčko ukázalo alespoň na 1/2 hodiny.


Konec prosince, po sněhu ani památky, krávy se vesele pasou… Že by „globální oteplování“? (Alespoň ušetříme za topení :lol:)


Kabinku jsem při havárii ztratil, musím si objednat novou, zatím ji nahrazuje kus krabice od vloček.

Dostal jsem nádhernou knížku o předválečných československých větroních (Ladislav Vejvoda: Bezmotorová letadla v Československu 1918 – 1939). Neměl jsem tušení, co typů kluzáků a větroňů (asi bych to rozlišovat měl, dost letadel nemá ani krytou gondolu) u nás před válkou létalo. Mohla za to Masarykova letecká liga (MLL), zejména její plachtařský odbor, který dokázal iniciovat doslova lavinu vzniku nových konstrukcí (přeci jen navrhnout a postavit kluzák zase až takový problém nebyl – alespoň ve srovnání s letadlem motorovým, mezi jmény tvůrců se objevují i dobře známá jména modelářů). Kniha má 300 stran a skoro na každé druhé je třípohledový náčrt. Ach jo, to jsou zase duševní muka – který vzor vybrat pro modelářské ztvárnění.


A ta krásná jména…


Rozhodování si ulehčuji lenošením s whisky a dobrým čtením. Protože už nemám knihy kam dávat, smiloval se Ježíšek a poslal mi Kindle. Je to zvláštní pocit, nedostat obsah, nýbrž obal (stejné jako dostat „flašku“ nebo hrneček). Horší však je, že za 5 minut na Internetu si člověk postahuje čtení na několik let :-).

Koupil jsem Maxona 4.4:1 (inzerát na stoupáku) – protože byla příležitost, než že bych ho potřeboval. Teď ještě nějaký pořádný motor na Autonomy.

A nakonec, na 1.1.2012 je vyhlášena korespondenční soutěž X5J/F5J – viz RCGroups.

Veselého Silvestra a 1. ledna běžte létat, neboť „jak na Nový rok, tak po celý rok“.

Honza
27.12.2011