Příprava na Autonomy III.

Taková soutěž sice trvá jen pár hodin, přesto příprava na ni může zabrat několik týdnů (= toto je už 3. díl 🙂 ). Tedy, nerad jezdím závodit jen s jedním modelem, tak jsem zprovoznil Havrana. Poslouží jako záloha nejen mně, ale i komukoliv z naší party, pokud by ho potkala nějaká „nepříjemnost“.

Havranovi jsem musel předělat „čumák“, aby se vešly dráty od oběžky Turnigy SK3536-910. Motor tedy vydává zvuky, jako by měl převodovku, a to je vrtule vyvážená – na MVVS ani „nepípne“, ale Havran sám je odrbaný jak „Zero v létě 1945“, takže to k sobě celkem ladí 😆 . Ale s čínskými motory jsem asi definitivně skončil.


Havran „uveze“ SBEC a přijímačovky bez problémů, takže uvidíme, s čím budu nakonec létat. Castor je sice celkově o dost výkonnější, ale i rychlejší a náročnější na pilotáž, a pokud bude jen vánek a hodně termiky (má být krásný jarní den), může v rukou pilota mých kvalit nakonec Havran nalétat letů více.

Zvážil jsem své elektrovětroně a baterie a ejhle – nepříjemné překvapení. Castor má o 100 g méně, než jsem si myslel. Vyštrachal jsem i poznámky ze stavby a zalétávání a s hrůzou zjistil, že sečíst 3 čísla už je nad mé síly – 😳 střídavě rudnu a blednu 😳 . Jsem holt podvodník, diplomy vrátím, body škrtnu a teď už to budu psát správně 🙂 .

V následující tabulce jsou uvedeny hmotnosti baterek (včetně kabelů, konektorů, suchého zipu, lepicí pásky, atd.), co jsem doma našel, a taky modelů bez baterek. Platí pro konfigurace:
Majna: TG2826-1650, Jeti 18, 10×6
Castor: Axi2814/10, MGM 40, 9.5×5
Havran: SK3536-910, MGM33, 12×6.5

A nakonec jsem si ještě udělal jednu radost a koupil „cestovní a polní“ počítač Asus EEE 1005 PXD. Nic levnějšího jsem nesehnal, přesto na tom „chodí“ i programy pro kreslení a metodu konečných prvků. Tedy i v Itálii budeme „on-line“ :-).

Zítra odjíždíme, držte nám palce 🙂 . Dík.

Honza
14.4.2011

1 komentář

Komentáře nejsou povoleny.