Únorové kolo RCEX – výsledky

1. Petr Dušek 72
2. Jan Kubica 79
3. Bohuš Belan 103

4. Milan Chalupník 125
5. Petr Kurjan 136
6. Aleš Krátký 156
7. Boban Janák 162
8. Béda Koros 165

Doplňková soutěž Hmin:
Aleš Krátký – 59.4 m
Petr Dušek – 90 m
Bohuš Belan – 142 m

(Prosím o kontrolu, abych někoho nepoškodil – dík)

Dojmy:

 • Vítám zpátky Bédu a Petra (ten to ale trochu „přeťáp“ – mít o 7 bodů míň než já 😆 😆 :lol:). 8 lidí na únorové kolo je dost a mám z toho radost. A to ještě až se uzdraví marodi a sluníčko vyžene na louky i zimní spáče.
 • Že má vliv počasí, resp. jakou denní dobu si člověk pro létání vybere, jsem věděl – teď mě ale začalo zajímat, jaký bude mít vliv přistávání. Jak ukázal Aleš, dá se to nacvičit, ale já bych stejně tak nějak chtěl, aby rozhodovala termika. Věřím a doufám, že bude.

Ještě jednou díky všem a upozorňuji – příště už létáme jen Po-Ne (neb bude hezky, protože už bude opravdové jaro 🙂 ).

Honza
7.3.2011

Komentáře: 5

 1. Jak si to merite? Ja mam jenom dve ruce a tezko bych premluvil nekoho, aby se se stopkami koukal jak litam.
  Ivan

  1. Dvě ruce stačí 🙂
   Na vysílači mám přilepené stopky vedle vypínače motoru. Levou rukou zapínám motor a mačkám stopky, pravou rukou házím model (a pokud fouká, tak ještě rychle přidržuju čepici, která má snahu uletět…). Po přistání zmáčknu stopky a odečtu 1 sec., což jsem si stanovil jako reakční dobu než přehmátnu z kniplu na stopky. Čas motoru odečítám z vysílače.

   1. Chod motoru mě měří vysílač (Eclipse 7 + Palíkova úprava) a letový čas mi odpočítává diktafón.
    Petr

 2. U mě taky čas motoru z vysílače, čas letu potom na stopkách pověšených na krku a taky si v duchu počítám. Poslední kuk na stopky mám tak v 9:30-40, potom už jen počítám (celkem se už trefuju, na 1 minutě se rozcházím max. o 3 vteřiny 🙂 ). Mám v plánu (už asi 2 roky) vyzkoušet nějakou MP3, ale nějak nejsou lidi :-(. H.

 3. Diky. Mam to taky v mobilu, ale ten motor se mi zdal jako problem. Ale nakonec o nic nejde.
  Pred terminem jsem trochu havaroval, po zimni prestavce jsem nevlozil spravnou verzi Q11. Vyskovka obracene. Byla to presna cenichovka, ale ero to obdivuhodne (skoro) prezilo.

Komentáře nejsou povoleny.