RCEX 2010 – konečné zúčtování

Druhého ročníku korespondenční soutěže RCEX 2010 se zúčastnilo celkem 13 pilotů, kteří si zaregistrovali celkem 85 výsledků, tj. v každém kole soutěžilo průměrně 7 pilotů. Pro srovnání, v roce 2009 nás bylo jen 12 a výsledků bylo 62.

Celkové výsledky uvádí následující tabulka.

První sloupce jsou snad jasné – pořadí, celkový počet odlétaných kol a celkem bodů za 8 nejlepších kol. Další dva sloupečky uvádějí průměr a také míru rozptylu tohoto průměru (ze statistiky jsou „vyhozeny“ „jedničkové“ výsledky Bédy a Karola a taky „1109“ Bohuše dle následující tabulky).

Hodnotit vaše výkony si netroufám (jen svoje – viz dále). Já jsem šťastný jako blecha, že se tohoto bláznivého podniku někdo zúčastnil, děkuji všem za účast v ročníku 2010 a 29. ledna začínáme znovu :-).

A teď „Kubica“:
V roce 2010 jsem odlétal v RCEX a X5J celkem 69 startů, z toho jsem v 29 (tj. 42%) znovu zapínal motor (a tudíž ztratil body za přistání).

Průměrná doba chodu motoru: 36.4 s (přepočteno na 200W/kg)
Minimální doba chodu motoru: 9.6 s
Maximální doba chodu motoru: 83.5 s
Směrodatná odchylka: 14.9

Opět pro srovnání, v roce 2009 to bylo průměrně 41s – lepším se! Procento letů s opakovaným motorováním je ale stejné a i rozptyl motorovacích časů je v podstatě stejný. Následující grafy udávají počet letů s danou délkou motorování a distribuční křivku pravděpodobnosti nalétání maxima v závislosti na době chodu motoru.

Závěry z tohoto rozboru mám a moc mi nelichotí – chtělo by to více trpělivosti (počkat si na správný okamžik) a méně optimismu a sebedůvěry („vždyť to tam je a pokud není, tak stoupák přeci najdu“). Ale třeba by mě to potom ani nebavilo :-).

Honza
19.1.2011

Komentáře: 3

  1. aj karamba ! 🙂 ale pekna soutez,tento rok se musim ucastnit vsech zavodu,pak vam jeden chybi a smula 🙁

    ale jinak supr.

  2. Vlastně bych měl podat protest proti udělení diplomu pilotu panu Neznámému, protože podle uveřejněných výsledkových listin neodletěl ani jeden start … 😀

    1. O neznámém vojínovi se taky neví, jestli vůbec nějaký byl :-), i když se říká, že když bouchl Černobyl, probudilo to v Moskvě na Rudém náměstí neznámého vojína. Vylezl z hrobu a jak si tak upravuje řemen, zeptal se ho kolemjdoucí: „To byla šlupka, co?“. „Was ist das -schlupka?“. Takže asi tak. H.

Komentáře nejsou povoleny.