RCEN Chomutov – 22.5.2010

Do Chomutova na ENka, klobásy a hlavně kvůli prima lidem. Dorazil jsem opět sice jako poslední (také to mám nejdále), přesto včas (alespoň z mého pohledu 🙂 ).Pilotů se sešlo 10 (ve srovnání s lety minulejšími je to málo, ve srovnání s rokem 2009 je to nárůst 🙂 ). Roudničtí…


… a Chlumečtí.


Jde se na to – Karel Fiala a …


… Jarda Imiolek a Radek Novotný (díváte se na budoucí vítěze).


Než se to všechno „sleze“, je čas na relaxaci …


… a seřízení výchylek(?).


Vítěz v akci – první 3 kola měl Jarda fantastická, 3×30 za přistání a lety 6:01, 6:00 a 5:59.


Tak kvůli tomuto mám Chomutov rád – starají se o nás jako o vlastní: gril, klobásky, karbanátky, mňam.


Kdo je silnější než lev? Velký šéf! Kdo je chytřejší než Edison? Velký šéf! Vlasta nás svolává po přestávce, ale s nacpaným břichem se nikomu moc nechce.


Nechce, ale musí – Honza Kadlec s Primerou.


Honza Lán se vrátil po několikaleté přestávce a létat rozhodně nezapomněl.


Teď budu osobní – neumím létat vysoko. První dvě kola jsem letěl s Optimou – při prvním přistání urazil winglet (samozřejmě 1/2 za přistání), při druhém přistál o 30 sekund dřív. Tak jsem vzal Majnu, ale lepší to nebylo – 3. kolo za 4. minuty (přistání s klaksonem konce pracovního času). No a při posledním přistání jsem chudinku Majnu zapíchl a ta moje superlehká supergondola se doslova srolovala. Takže snímek na památku.


Vítězové – Jardu a Radka doprovodil na stupně vítězů Roman Žampach. Blahopřeji.

Více fotek i informací je v reportáži Honzy Kadlece na chlumeckých stránkách, které jsou neoficiální „nástěnkou“ RCEN u nás.


Šest pilotů se nechalo přesvědčit na NS1000.Je to relax – viz cigárko v ruce. Dost foukalo a vzduch první čtvrthodinu spíše nebyl, ale výsledky jsou pěkné. Karel měl trochu smůlu, protože létá na malé NiCd články, potřeboval by tak dvojnásobnou kapacitu a Jarda samozřejmě nepřistál proto, že by neměl „palivo“ – jen už zbyl ve vzduchu poslední, čímž zase vyhrál!


V Chomutově létají i dospělá letadla. Užijte si pohledy na tu krásu.


Jan Kubica
22.5.2010