Drobky – 8.11.2009

X5J
Další kolo korespondenční soutěže se létá o víkendu 21.-22.11.2009. Přihlášky předem na RCGroups.

I v X5J dojde v příštím roce ke změnám. Budou zrušeny handicapy motorů, zato budou modely rozděleny na malé (do 2 m) a velké podle rozpětí. Samostatnou kategorii budou mít i „malé outrunnery“ (zatím není úplně jasné, jak budou definovány). Jen připomínám, že na rozdíl od RCEX, kde handicap „k“ je dán podílem příkonu a hmotnosti, v X5J bude „k“ vždy rovné 1 (tento rok to ještě není, k je podle typu motoru).

Změny jsou to podle mě logické, s jinými motory než „stříďáky“ stejně nikdo nelétal. Nikdo ale nelétal ani malé outrunnery, možná je to snaha vyjít vstříc nám, středoevropanům :-). A rozdělení na malé a velké také logiku má, i když o tom, kde by ta hranice měla být se vedou diskuse, a pro korespondenční soutěž, kterou létá okolo 10 lidí, se mi to zdá poněkud zbytečné. Ale X5J se už dostala na americké mistrovství, takže asi proto.

Zajímavé je, že ačkoliv v X5J rozhoduje absolutní výkon, vůbec mi to nevadí (což mě při mé „militantnosti“ 😆 až trochu překvapuje, asi krotnu :-().

Jo, ještě něco k X5J, opustil mě „tříčlánek“, tak dám ho Havrana Phasora 15-4 na 2čl. Nebude to nic moc, ale lepší než MVVS 3.5/960 s 2čl. by to být mělo.

F5J do FAI
Zde jsem si vypůjčil titulek z další diskuse na RCGroups. Ta diskuse v podstatě k ničemu nevedla (či zatím nevede, stále ale pokračuje a slibně se rozvíjí), ale zazněly tam dva postřehy, které pokládám (pro sebe) za podnětné:

  • – termický elektrovětroň v sobě obsahuje jak elektriku tak termiku, některé kategorie upřednostňují termickou část, jiné elektrickou, přičemž však jedna není lepší či horší druhé (což jsem si zcela neuvědomoval – viz o 3 odstavce výše);
  • – padl návrh udělat nějakou kategorii „víceúlohovou“, dle vzoru F3K; to by nebylo špatné létat v každém kole jinou úlohu, ne?

Autonomy
A když už jsme u těch pravidel na příští rok, v Itálii chtějí zmenšit pro velké modely (nad 2200 mm rozpětí) energii o asi 15%. Pro malé modely to zůstane beze změny. Je to jen písemná informace, zatím nic konkrétního. Mně osobně se zatím nic měnit nechce, tedy tady pro nás.

Volňásky
„Náhodou“ jsem na půdě našel bednu z volňásky – A1, P30 a házedla. Soutěží, zejména na házedla, tu u nás v okolí bude spousta, vážně přemýšlím, že to po 15 letech zase zkusím :-).

Dílna
Na Castora sedá prach, nějak na něj nemám náladu. Namísto toho stavím „elektroházedlo“ – viz vpravo ve stránkách.

Jan Kubica
8.11.2009

1 komentář

  1. Jen poznámka k aktuálnímu pohonu Havrana: Phasor 15-4, vrtule 10×6 na kuželu MPJET, 2S2200. „Žere“ asi 27 A při napětí 7.1 V, tj. 190 W. Byl jsem létat včera ve větru, dnes za nádherného počasí, ale na těch 10 minut je to vždy asi 45-50 s motoru. Stoupáky jsou, ale takové nevýrazné, takže na 1800 mohu letos už asi zapomenout 🙁 . H.

Komentáře nejsou povoleny.